MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasówka 17.06.2024 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 16.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Andrzej Rybiński i zespół Topky wystąpili podczas 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej, 15.06.2024”?

Prasówka 17.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Andrzej Rybiński i zespół Topky wystąpili podczas 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej, 15.06.2024

Andrzej Rybiński i zespół Topky byli gwiazdami drugiego dnia 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej. Sobota, 15 czerwca zakończyła się dyskoteką z DJ-em Czarnym.

Nie przegap promocji!

📢 Kadzidło. Wesele Kurpiowskie 2024. Bez autentycznej pary młodej, ale z tradycyjnym obrządkiem i z mnóstwem gości

Trwa jedna z największych folklorystycznych imprez w powiecie ostrołęckim- Wesele Kurpiowskie. W niedzielę 16.04.2024 odbyła się uroczysta msza święta ze ślubnym obrządkiem. Dalsza część wesela miała miejsce w Zagrodzie Kurpiowskiej, gdzie oprócz tańców i występów, wręczono także medale Pro Masovia.

📢 Festiwal Przedszkolaków w Ostrowi Mazowieckiej. Na boisku Omega wystąpiły przedszkolaki z całego miasta 16.06.2024

Tradycyjnie, trzeciego dnia Dni Ostrowi Mazowieckiej, odbywa się Festiwal Przedszkolaków. Podczas festiwalu swoje umiejętności taneczne i wokalne reprezentują wszystkie przedszkola w mieście: publiczne i prywatne.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 17.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Strefa Kibica w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Mecz Polska - Holandia 16.06.2024

Cóż to były za emocje! Reprezentacja Polski przegrała 1:2 w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Euro 2024. Holandia okazała się lepsza od Biało-Czerwonych. Spora grupa ostrołęczan oglądał mecz w Strefie Kibica, która powstała w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

📢 Zawody Rowerkowe w Ostrołęce. Trzecia edycja naszej imprezy odbyła się 16.06.2024 na plaży miejskiej

Jako organizatorzy Zawodów Rowerkowych mieliśmy w niedzielę 16 czerwca potrójne szczęście - liczną grupę uśmiechniętych uczestników (ścigało się 150 dzieci w wieku od 3 do 11 lat, a byli z nimi oczywiście najbliżsi), cudowną pogodę oraz wspaniałych partnerów i sponsorów, którzy zaangażowali się w to wydarzenie. Emocji nie brakowało!

📢 Wieczorek koleżeński LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Impreza odbyła się z okazji XII Zjazdu Absolwentów 15.06.2024

Pierwszy dzień XII Zjazdu Absolwentów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zakończył się wieczorkiem koleżeńskim. Wieczorek zorganizowano na Hali Powiatowej przy "Koperniku". Przy muzyce zespołu "Pekwadrat" bawiło się blisko 200 osób.

📢 Kobiety o tych imionach są rozrzutne. Pieniądze się ich nie trzymają 16.06.2024

Często się zastanawiamy, czy imię może mieć wpływ na nasz charakter i nasze zachowania? Co prawda nie wszyscy się z tym zgadzają, to często nasze imiona odzwierciedlają nasz styl życia. Jak to przekłada się na nasze finanse? Sprawdziliśmy, co można wyczytać z kobiecych imion. Prezentujemy kobiece imionach, które zbyt łatwo wydają pieniądze. Zobacz listę.

📢 Kolekcjonerzy poszukują wyjątkowych antyków. Unikalne przedmioty do kupienia w internecie. Masz je w domu? 16.06.2024

Unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów mogą zapewnić Wam dużo pieniędzy. Możemy na nich zarobić fortunę. Często nie mamy świadomości, że przedmioty posiadane w domu warte są dużo pieniędzy. Oto unikalne antyki poszukiwane przez kolekcjonerów. Sprawdźcie, za ile możecie je sprzedać!

📢 Mężczyźni o tych imionach są najgorszymi mężami. Mają trudny charakter [LISTA] 16.06.2024

Od początku wydają się wspaniałymi partnerami życiowymi, a po ślubie wszystko diametralnie się zmienia. Co możemy wyczytać z konkretnych imion? Zobacz, jacy mężczyźni muszą się bardzo starać w roli mężów. Potrzeba jednak więcej silnej woli - ci mężczyźni muszą się mocniej starać, aby być dobry mężami. Zobacz listę męskich imion, które mogą świadczyć o trudnym charakterze.

📢 Najśmieszniejsze MEMY o rowerzystach. Najbardziej rozśmieszą kierowców... i nie tylko! [MEMY] 16.06.2024

Rowerzyści, kolarze amatorzy, miłośnicy dwóch kółek... W Polsce jest ich coraz więcej, ewidentnie zrobiła się moda na rowery. I czym bardziej rowerzyści widoczni są ulicach, czym więcej pojawia się ścieżek rowerowych, tym częściej ich użytkownicy stają się obiektem żartów, szyderstw. Do tego ten nieustający konflikt rowerzyści kontra kierowcy samochodów. Zobacz najlepsze MEMY!

📢 Dni Makowa Mazowieckiego. 15.06.2024 na scenie wystąpił Maciej Maleńczuk

Drugi dzień świętowania Dni Makowa Mazowieckiego minął pod znakiem pokazów grup tanecznych studia tańca Swag, pokazów karate, koncertu dla dzieci, koncertu orkiestry dętej i koncertu muzyki portugalskiej. Wieczorem zagrał Maciej Maleńczuk.

📢 Najlepsze MEMY o miłości. Taka jest miłość? Związek na poważnie i na wesoło. Śmieszne obrazki rozbawią do łez! 16.06.2024

W miłości przeżywamy te piękne i trudne chwile. Najważniejsze, by tych pierwszych było jak najwięcej. Trudne momenty możemy przekuwać w żart, o czym doskonale zdają sobie sprawę internauci, tworząc śmieszne obrazki o miłości. Jak przetrwać związek? Oczywiście wspólnie śmiejąc się z naszych niedoskonałości! Te MEMY o miłości rozbawią do łez! Miłość z przymrużeniem oka.

📢 Najlepsze MEMY o sąsiadach. Jak wygląda sąsiedzkie życie? Fantastyczna dawka świetnego humoru! Sąsiad uprzykrza ci życie? 16.06.2024

Jacy są sąsiedzi? Mogą być pomocni, jak i mocno uprzykrzający życie. Doskonale wiedzą o tym internauci, którzy tworzą MEMY o sąsiadach. Relacje sąsiedzkie nie tylko są przedmiotem żartów, kabaretowych skeczów, ale również MEMÓW i śmiesznych obrazków. Z pewnością znajdziecie na nich obrazy z waszego codziennego życia! Jesteście ciekawi? Zobaczcie najlepsze MEMY o sąsiadach!

📢 Najlepsze memy o mężach. Uśmiejesz się! Z jakich cech mężów śmieją się Internauci? Zobacz te memy 16.06.2024

Mężowie potrafią być kochani. Potrafią być też denerwujący. No i - przede wszystkim dla Internautów - mężowie potrafią być bardzo śmieszni. Stąd też są częstymi obiektami obrazkowych żartów, czyli memów. Z czego najczęściej śmieją się twórcy memów biorąc na warsztat statystycznego męża? Sprawdźcie koniecznie w naszej fotogalerii.

📢 Najśmieszniejsze MEMY o Januszach. Zobacz, jak Internauci żartują z Janusza Polaka 16.06.2024

Lubisz memy? Sprawdź koniecznie najśmieszniejsze memy o Januszach, jakie można znaleźć w Internecie. Czy tego chcemy, czy nie imię Janusz stało się synonimem Polaka, który jest zawistny, skąpy, zazdrosny o sąsiada. Internauci takiemu Polakowi Januszowi przykleili maskę małpy - nosacza sundajskiego i tworzą z nimi memy. Zobacz te najśmieszniejsze, najcelniej trafiające w wady Polaków.

📢 Najlepsze memy o telefonach komórkowych. Tak Internauci żartują ze smartfonów. Sprawdź! 16.06.2024

Oto najlepsze memy o smartfonach. Możemy się założyć, że przeglądasz je właśnie na ekranie swojego telefonu komórkowego. Właśnie się uśmiechnąłeś? To sprawdź wszystkie memy w naszej fotogalerii, na pewno poprawią Ci humor! A czego żartują twórcy memów o telefonach komórkowych? A między innymi z tego, że cały czas siedzimy z nosem w ekranie.

📢 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej. 15.06.2024 burmistrz wręczył nagrody oraz stypendia

Po przemówieniu burmistrza i wystąpieniach gości wręczono stypendia i nagrody za wybitne osiągniecia w nauce i osiągnięcia sportowe.

📢 XII Zjazd Absolwentów LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. "Kopernik" skończył 115 lat!

W dniach 15 - 16 czerwca Koło Absolwentów i Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało XII Zjazd Absolwentów. Zjazd rozpoczął się od rejestracji uczestników i zbiórki przed budynkiem szkoły. Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

📢 Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim jest bardzo popularna. Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim

Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim. Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim stała się najgłośniejszym kąpieliskiem w województwie łódzkim. Wszystko przez naturystów, którzy tutaj przyjeżdżają poopalać się. Jak będzie tego lata? Poprzednio w weekendy na plaży miłośników naturyzmu było często ponad 200. Przyjeżdżają tu ludzie z Łodzi, Częstochowy, Kielc, Warszawy, Tomaszowa, ale są też mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.

📢 Wesele Kurpiowskie w Kadzidle 2024. Festiwal Folkloru Weselnego i koncert zespołu Horpyna. 15.06.2024

W Kadzidle trwa jedna z największych imprez kulturalnych w regionie, czyli Wesele Kurpiowskie. W sobotę 15 czerwca 2024 na scenie Centrum Kultury Kurpiowskiej zaprezentowały się kapele i zespoły ludowe. Zagrał także olsztyński zespół Horpyna.

📢 Postacie z Dragon Ball Z jak żywe od AI – efektowne i realistyczne zdjęcia bohaterów idealne na ekranizację. Zobacz koniecznie

Dragon Ball Z to jedna z najsłynniejszych i najbardziej kultowych serii anime w historii, a fani produkcji już od dawna marzą o aktorskiej ekranizacji dzieła Akiro Toriyamy. Takiego puki co nie dostaliśmy, ale w oczekiwaniu sztuczna inteligencja pokazała, jak postacie z anime wyglądałyby w rzeczywistości. Może to podpowiedź w kierunku poszukiwania potencjalnej obsady? Zobacz koniecznie.

📢 Rockowy wieczór w Kadzidle, 14.06.2024. A w sobotę i niedzielę imprezy na folkową nutę, czyli Wesele Kurpiowskie 2024

Na scenie przy CKK w Kadzidle zagrali: zespół Machina z Lublina, zespół Madma z Ostrołęki oraz zespół Rokker.

📢 Plaża miejska w Ostrołęce - impreza na otwarcie sezonu, 15.06.2024

W sobotę 15.06.2024 otwarcie sezonu na plaży miejskiej. Na scenie występy i pokazy, a oprócz tego festiwal Holi, na dzieci i całych rodzin czeka też mnóstwo innych atrakcji.

📢 Festyn Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. OSM świętuje 65-lecie

Wokół siedziby OSM przy ul. Hallera w sobotnie popołudnie 15 czerwca przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Festyn trwa do wieczora, warto zajrzeć. Są występy, dmuchańce, pyszne jedzenie, stoiska z różnymi rzeczami.

📢 Mieszkania jak z horroru. Trzeba mieć odwagę, by tam zamieszkać! Najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce

Można urządzić mieszkanie na bogato, można skromnie. Na tych zdjęciach widać, że czego jak czego, ale inwencji właścicielom tych mieszkań nie brakuje. Zdjęcia niektórych mieszkań po prostu budzą grozę. Szukając mieszkania do wynajęcia można trafić na niezwykłe ogłoszenia. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje, ale... Zobaczcie najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce.

📢 Wypadek w Młodzianowie. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Do zdarzenia doszło w piątek 14.06.2024 w Młodzianowie, gmina Płoniawy-Bramura. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

📢 Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady w Treblince, 14.06.2024

14 czerwca 2024 r. w Muzeum Treblinka odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Podczas uroczystości na terenie upamiętnienia Obozu Zagłady Treblinka II odsłonięto kamień z nazwą miejscowości „Drohiczyn”.

📢 Makowianka awansowała do IV ligi. Drużyna otrzymała symboliczny puchar i owacje podczas Dni Makowa Mazowieckiego 14.06.2024

14 czerwca 2024, podczas Dni Makowa Mazowieckiego, na scenę zostali zaproszeni piłkarze Makowianki, którzy awansowali do IV ligi. Otrzymali gratulację i symboliczny puchar od burmistrza miasta oraz list gratulacyjny od starosty makowskiego.

📢 Agnieszka Chylińska w Ostrowi Mazowieckiej porwała tłumy. Pierwszy dzień Dni Ostrowi - 14.06.2024

Za nami pierwszy dzień 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej. Gwiazdą wieczoru - i całych Dni Ostrowi - była Agnieszka Chylińska. Na jej koncert ściągnęły prawdziwe tłumy.

📢 Dni Makowa Mazowieckiego. W piątek 14.06.2024 na scenie wystąpił O.S.T.R.

Trwają Dni Makowa Mazowieckiego. Święto miasta rozpoczęło się w piątek 14.06.2024. Gwiazdą wieczoru był O.S.T.R. Nie zabrakło jednak innych występów oraz niespodzianek.

📢 Volkswagen w rowie. Do zdarzenia doszło 12.06.2024 w Makowie Maz. Za kierownicą pijany mieszkaniec powiatu makowskiego

Pijany kierowca stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu. Do zdarzenia doszło 12 czerwca 2024 w Makowie Mazowieckim.

📢 Dni Ostrowi Mazowieckiej 2024 już rozpoczęte. Program na 14.06.2024

W piątkowe popołudnie rozpoczęły się tegoroczne 20. Dni Ostrowi Mazowieckiej. To popołudnie należało do klubów sportowych i zespołów tanecznych. O godz. 17.00 przed publicznością zaprezentowały się kluby działające w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (m.in. Academia Gorila i UKS Wojownik) oraz inne kluby, organizacje i stowarzyszenia np. Dress Code Dance Center Bielopotocky.

📢 Rolnik szuka żony. Michał i Adrianna z Podlasia żyją jak w bajce. 130 hektarowe gospodarstwo gwiazd 9. edycji robi wielkie wrażenie

Michał i Adrianna to bohaterowie dziewiątego sezonu programu "Rolnik szuka żony", emitowanego w TVP. Para mieszka w 130. hektarowym gospodarstwie, w którym hodowane są krowy mlecze oraz konie ciężkie, zimnokrwiste. Piękne tereny i malownicza okolica znajduje się w miejscowości Kalinówka-Basie na Podlasiu. Zobacz gdzie wspólne chwile spędzają gwiazdy rolniczego show.

📢 Stypendia starosty makowskiego za osiągnięcia sportowe wręczone podczas sesji 14.06.2024

Na sesji Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim 14 czerwca 2024 wręczono Stypendia Starosty Makowskiego za osiągnięcia sportowe. Otrzymali je wyróżniający się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim.

📢 Goworowo. Spartakiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się 14.06.2024. To 10. edycja wydarzenia

Jubileuszowa, 10. Spartakiada Osób Niepełnosprawnych odbyła się w czwartek 14.06.2024 na kompleksie boisk Orlik w Goworowie. Za każdym razem impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem było hucznie- z tortem i atrakcjami dla wszystkich uczestników.

📢 Stefan Friedmann w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej, 13.06.2024

13.06.2024 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Małkini Górnej był Stefan Friedmann – aktor teatralny, filmowy i radiowy, satyryk, prezenter, reżyser, felietonista, autor scenariuszy i książek.

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL? Dziś już nikt tego nie je! A kiedyś tak nam smakowało...

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które niekoniecznie były smaczne! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Chyba nie!

📢 Przytulisko w Gnatach. Interwencyjny odbiór psów, 13.06.2024

W czwartek 13 czerwca 2024 po godz. 9.30 przy nieruchomości, gdzie funkcjonuje przytulisko, pojawiło się ponad 20 osób - byli pracownicy Urzędu Gminy w Lelisie (z wójtem Stefanem Prusikiem), pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, schroniska Canis w Kruszewie, policjanci, przedstawicielki poseł Żanety Cwaliny-Śliwowskiej, dawne wolontariuszki przytuliska, mieszkańcy wsi.

📢 Tak mieszka Maciej Dowbor w słonecznej Hiszpanii. Wyjątkowa posiadłość z palmami zachwyca. Piękny dom Macieja Dowbora w kurorcie dla bogaczy

Nadmorska posiadłość Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora zapiera dech w piersiach. Celebryci postanowili zmienić swoje życie i kupili dom w popularnym hiszpańskim kurorcie. Znane małżeństwo może pochwalić się gustownie urządzonymi i przestronnymi wnętrzami. Zaglądamy do wyjątkowej willi celebrytów. Zobacz, jaki niezwykły widok roztacza się z przestronnego tarasu domu i w jakim stylu urządzili pomieszczenia.

📢 Nadanie sztandaru Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kozikach. Nowy sztandar uświetnił Święto Szkoły

W środę, 12 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Kozikach miała miejsce bardzo ważna uroczystość. Tego dnia odbyło się Święto Szkoły połączone z nadaniem szkole sztandaru.

📢 Ostrołęka. Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki. Uroczystość odbyła się 12.06.2024 w Ostrołęckim Centrum Kultury

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki. Uroczystość odbyła się w środę 12.06.2024 w Ostrołęckim Domu Kultury. Był czas na podsumowanie, gratulacje, podziękowania, a także część artystyczną przygotowaną przez seniorów.

📢 Tour de Kurpie - etap Kadzidło odbył się w środę 12.06.2024

Tour de Kurpie UCI 2024 to wyścigi kolarskie w postaci przejazdów po wyznaczonej trasie w postaci pętli. Zawodnicy w Kadzidle mieli do pokonania siedem powtórzeń przejazdu po tej samej trasie.

📢 Przepiękny dom Krzysztofa Mirucia zachwyca. Tak mieszka w lesie znany architekt. Krzysztof Miruć mieszka w domu Jerzego Połomskiego

Dom Krzysztofa Mirucia jest wyjątkowy, jak przystało na specjalistę od aranżacji wnętrz. Zaglądamy do zacisza ulubionego projektanta wielu Polaków. Tak mieszka Krzysztof Miruć w przepięknej okolicy za miastem. Zobacz, jaki znany artysta był poprzednim właścicielem domu Krzysztofa Mirucia.

📢 Noc Sobótkowa w Myszyńcu. Impreza odbędzie się w amfiteatrze w sobotę 22.06.2024

Tradycyjnie w pierwszy wakacyjny weekend w Myszyńcu odbywa się Noc Sobótkowa. Kto wystąpi w tym roku w amfiteatrze? Przeczytajcie.

📢 Zioła na dnę moczanową. Te napary pomogą złagodzić sztywność i bolesność stawów. Wypróbuj herbatki na obniżenie kwasu moczowego

Dna moczanowa jest chorobą, która dotyka prawie 400 tysięcy Polaków. Jej początkowe objawy są często niespecyficzne. Do najczęstszych symptomów podagry zalicza się m.in. obrzęki, zaburzenia snu, gorączkę oraz dreszcze. Jak leczyć artretyzm? Zaleca się przede wszystkim dietę obniżającą poziom kwasu moczowego we krwi. Możesz również sięgnąć po napary ziołowe na obniżenie kwasu moczowego. Te naturalne herbatki pomogą złagodzić dolegliwości związane z podagrą.

📢 Wesele Kurpiowskie w Kadzidle. Szczegółowy program wydarzenia, które odbędzie się 14-16.06.2024. Ale od 10.06.2024 są imprezy towarzyszące

To jedna z największych imprez folklorystycznych na Kurpiach. W tym roku towarzyszy jej kilka wydarzeń.

📢 Bieg dla zdrowia w Goworowie. 9.06.2024 odbyła się 12.edycja wydarzenia. Zobacz zdjęcia i wyniki

W niedzielne przedpołudnie biegacze i kijkarze stawili się na starcie Biegu dla Zdrowia w Goworowie. Wszyscy otrzymali medale, a najlepsi nagrody rzeczowe.

📢 Piknik Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim

W sobotę 8.06.2024 po raz drugi Stowarzyszenie Pomocy Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim zorganizowało Piknik Przyjaciół Liceum. Była to okazja do wspomnień i spędzenia miło czasu wśród dawnych koleżanek i kolegów.

📢 Zawody Rowerkowe w Ostrołęce. Udział jest bezpłatny, a emocje gwarantowane. Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń

Redakcja "Tygodnika Ostrołęckiego" zaprasza 16 czerwca do udziału w Zawodach Rowerkowych w Ostrołęce. Chcemy, by najmłodsi dobrze się bawili, spędzali czas z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i pokochali aktywny wypoczynek. Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY.

📢 Małkińska Noc z Gwiazdami 2024. Zobaczcie program imprezy, która odbędzie się 29.06.2024 na nadbużańskich łęgach. Jakie gwiazdy w tym roku?

Małkińska Noc z Gwiazdami to lubiana przez mieszkańców (i gości) impreza plenerowa. Jakie atrakcje zaplanowano w tym roku? Przeczytajcie. Impreza odbędzie się 29 czerwca 2024 na łęgach nadbużańskich w Zawistach Nadbużnych.

📢 Słodki Dzień Dziecka w powiecie ostrowskim. 2.06.2024 motocykliści z KM STAJNIA przemierzali drogi powiatu i rozdawali dzieciom słodycze

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka Klub Motocyklowy STAJNIA częstuje słodyczami najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego.

📢 OSP w Kańkowie świętowała 85-lecie. Uroczystość odbyła się 2.06.2024 i połączona była z Gminnym Dniem Strażaka

W gminie Małkinia Górna strażacy – „bohaterowie czasów pokoju” - świętowali jubileusz 85-lecia OSP Kańkowo i Gminny Dzień Strażaka.

📢 Najmodniejsze paznokcie na wiosnę 2024. Przedstawiamy najciekawsze pomysły. Hybrydowe i inne paznokcie wiosenne

Wiadomo! Paznokcie kobiety są jednym z jej najważniejszych atrybutów. Klasyczne, piękne, eleganckie zawsze przyciągają wzrok. Niekonwencjonalne, wyjątkowe budzą u pań lekką nutkę zazdrości, chęć nadleśnictwa, pójścia tym samym śladem. A panowie, i tu się nic nie zmiana od lat, uważają je za najpiękniejszą ozdoba każdej z kobiet.
Szukasz pomysłów na modne, wiosenne paznokcie? Pomożemy Ci, zobacz naszą galerię zdjęć.

📢 Procesja Bożego Ciała w Czarni, 30.05.2024. Zdjęcia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana także Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Podczas jego obchodów wierni biorą udział w procesji do ołtarzyków.

📢 Boże Ciało w Kadzidle. Piękna uroczystość 30.05.2024

Trasa procesji tradycyjnie wiodła ulicami: Sportową, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Przygotowane zostały cztery ołtarze: przy Grocie Matki Bożej, przy pomniku Szwedzkim, na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja oraz przy ul. Kościuszki.

📢 Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Małkini Górnej. Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej zaprosił ósmoklasistów 22.05.2024 r.

„Witajcie w naszej bajce!” – usłyszeli na powitanie ósmoklasiści przybyli na Dzień Otwarty w Zespole Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej. "Staszic" zaprosił ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną w czasie Dnia Otwartego. Zaproszenie przyjęło ponad 40 uczniów z gminy Małkinia Górna.

📢 Złote gody w Różanie. 27.05.2024 świętowały 24 pary z 50-letnim stażem

W poniedziałek 27 maja 2024 w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie odbyła się miła uroczystość - 24 małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie. Te medale przyznawane są przez Prezydenta RP parom, które przeżyły razem 50 lat. Były też upominki i tort od samorządu Różana.

📢 Bal absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Bal zakończył 60-lecie Rubinka i VII Zjazd Absolwentów

Balem absolwentów zakończył się tegoroczny jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej połączony z VII Zjazdem Wychowanków. W balu wzięło udział ok. 150 osób.

📢 60 lat Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i VII Zjazd Absolwentów. 25.05.2024

Wspólne zdjęcie, msza święta, przemówienia, część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz odsłonięcie pamiątkowej alei przy szkole - tak wyglądała pierwsza część uroczystych obchodów 60 lat Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i VII Zjazd Absolwentów Rubinka.

📢 Dni Ostrołęki 2024. W piątek 24.05 odbył się koncert zespołu Strachy na Lachy i Brodki

Trwają Dni Ostrołęki. W piątek 24.05.2024 na scenie wystąpił zespół How We Met, a następnie zespół Strachy na Lachy i Brodka. Zobaczcie zdjęcia z koncertu. Pogoda i mieszkańcy dopisali.

📢 Wyprzedaż garażowa w Ostrowi Mazowieckiej. Wyprzedaż odbywa się w Grodzie Książąt Mazowieckich

Wyprzedaże garażowe w ogródku jordanowskim rozpoczęły się w ubiegłym roku. Zainteresowanie: zarówno sprzedających, jak i kupujących było spore, dlatego w tym roku zaplanowano 7 takich wyprzedaży. Pierwsza w tym sezonie odbyła się 21 kwietnia. Kolejna wyprzedaż odbyła się w niedzielę, 19 maja. Zapraszamy do Grodu Książąt Mazowieckich.

📢 Pchli Targ w Ostrołęce. Kolejna edycja była 18.05.2024. Zobaczcie, co można kupić na pchlim targu

Pierwsza tegoroczna edycja Pchlego Targu odbyła się 20 kwietnia 2024 i spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców (było ok. 40 stoisk), jak i odwiedzających. Druga odsłona Pchlego Targu była w sobotę 18 maja 2024 (od godz. 8.00 do 12.00). Nie zdążyliście? Nic straconego, pchle targi odbywają się w Ostrołęce do października, w każdą trzecią sobotę miesiąca. A tymczasem zobaczcie w naszej galerii, co tam można znaleźć.

📢 Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej, 11.05.2024

W kościele pw. NŚPA w Małkini Górnej do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 13 dziewczynek i 9 chłopców.

📢 Dni Makowa Mazowieckiego 2024. Zobaczcie program wydarzenia i gwiazdy, jakie wystąpią na scenie

Dni Makowa Mazowieckiego odbędą się 14 i 15 czerwca 2024 tradycyjnie na makowskim rynku. Miejski Dom Kultury poinformował, kto wystąpi na scenie podczas święta miasta oraz podał program święta miasta.

📢 Dariusz Rafalik zaprzysiężony na wójta gminy Małkinia Górna. 6.05.2024 zainaugurowano IX kadencję Rady Gminy Małkinia Górna

W poniedziałek 6 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej odbyła się I sesja Rady Gminy Małkinia Górna IX kadencji. Ślubowanie nowo wybranego wójta i radnych zakończyło trwającą ponad 5 lat VIII kadencję Rady Gminy Małkinia Górna.

📢 Wesele Kurpiowskie 2024. Wiemy, kto wystąpi na scenie przed publicznością

Odchodzący ze stanowiska wójt gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski, ogłosił, kto wystąpi podczas Wesela Kurpiowskiego.

📢 Wybory samorządowe 2024 w gminie Małkinia Górna

7.04.2024 r. o godz. 7.00 w gminie Małkinia Górna rozpoczęło działalność 15 Obwodowych Komisji Wyborczych.

📢 Spotkanie przedświąteczne mieszkańców gminy Rzewnie. 20.12.2023 było przedstawienie, łamanie się opłatkiem oraz wigilijny poczęstunek

W czwartek wieczorem w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rzewniu odbyło się spotkanie przedświąteczne. Było ono okazją do złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem, ale także wręczenia wójtowi gminy Rzewnie pamiątkowego medalu Pro Masovia.

📢 Zespół Szkół w Różanie po modernizacji. Zobaczcie jak wygląda szkoła w środku: nowe sale, podłogi, łazienki

W poniedziałek 11.12.2023 odbyło się uroczyste otwarcie budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różanie. Łączna wartość inwestycji wyniosła prawie 6 000 000 złotych. Zobaczcie jak teraz wygląda szkoła. Robi wrażenie!

📢 Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia w PSP w Czarni, 13.10.2023

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. W Publicznej Szkole Podstawowej w Czarni obchody tego święta wszystkich pracowników oświaty zorganizowano w piątek 13 października.

📢 Upamiętnienie ofiar karnego obozu pracy Treblinka I - droga krzyżowa i polowa msza święta. Uroczystość odbyła się 2.09.2023

2 września 2023 r. na terenie karnego obozu pracy Treblinka I odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna ku czci
ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka I oraz II wojny światowej.

📢 Przytuły Stare. Impreza "Świnia vs dzik", 13.08.2023. Zdjęcia

Impreza w parku w Przytułach potrwa do późnego wieczora.

📢 Ostrołęka Powstańcom Warszawskim. Piękny koncert przed Ostrołęckim Centrum Kultury. 2.08.2023

Od kilku lat ostrołęczanie spotykają się na parkingu przy OCK, by wspólnie oddać cześć Powstańcom Warszawskim poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych.

📢 Dni Broku i Puszczy Białej 2023. Tłumy na plaży miejskiej w Broku. Zobaczcie zdjęcia z 1.07.2023

Za nami pierwszy dzień 43. Dni Broku i Puszczy Białej. Na plaży miejskiej pojawiły się tłumy ludzi, aby skorzystać z przygotowanych atrakcji. A było ich sporo.

📢 Noc Sobótkowa w Myszyńcu. Impreza odbyła się w amfiteatrze 24.06.2023. Zdjęcia

Tradycyjnie w pierwszy wakacyjny weekend w Myszyńcu odbywa się Noc Sobótkowa.

📢 Wesele Kurpiowskie w Kadzidle. Inscenizacja ślubu i wesela kurpiowskiego. 18.06.2023. Zdjęcia

Trwa jedna z najważniejszych, największych i najpiękniejszych imprez folklorystycznych w regionie. Wesele Kurpiowskie w Kadzidle po raz kolejny ściągnęło tłumy. Zobaczcie, co działo się w Kadzidle w niedzielę 18 czerwca 2023.

📢 Dni Makowa Mazowieckiego 2023. Koncerty gwiazd. 17.06.2023 wystapili Sarius i Natalia Kukulska. Zdjęcia

Trwają Dni Makowa Mazowieckiego 2023. W sobotę 17.06.2023 na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Wieczorem odbyły się koncerty Sariusa i Natalii Kukulskiej.

📢 Wesele Kurpiowskie w Kadzidle. Święto folkloru w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle.17.06.2023. Zdjęcia

Rozpoczęło się Wesele Kurpiowskie. Dwudniowa impreza w Kadzidle to jedna z najważniejszych imprez folklorystycznych w regionie.

📢 Otwarcie sezonu na plaży miejskiej w Ostrołęce, 17.06.2023. Zdjęcia

Na plaży miejskiej odbyła się w sobotę 17 czerwca impreza z okazji otwarcia sezonu kąpielowego.

📢 Różan. Pierwsza Komunia Święta w parafii pw. św. Anny. 28.05.2023

Kończy się sezon komunijny. W niedzielę 28.05.2023 swoją Pierwszą Komunię Świętą przyjęły dzieci z gminy Różan.

📢 Dni Ostrołęki 2023. Koncerty gwiazd 19 i 20.05.2023. Zobaczcie zdjęcia i wideo

19 i 20 maja 2023 to koncertowa część Dni Ostrołęki. Na plaży miejskiej wystąpią jeszcze m.in. bryska i Maciej Maleńczuk... Zobaczcie szczegółowy harmonogram.

📢 Małkinia Górna. Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła 14.05.2023

W kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 6 dziewczynek i 13 chłopców.

📢 Ostrołęka. Pierwsza Komunia Święta w parafii pw. Zbawiciela Świata, 14.05.2023. Zdjęcia

W niedzielę, 14 maja 2023, do sakramentu przystąpiło 54 dzieci.

📢 Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej, 13.05.2023. Zdjęcia

13.05.2023 r. w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W pierwszej turze do sakramentu przystąpiła klasa IIIa.

📢 Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, 7.05.2023. Zdjęcia

W niedzielę 7 maja 2023 do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 65 dzieci (ze SP 1 w Ostrołęce i SP z Dzbenina, gm. Rzekuń).

📢 Najpopularniejsze nazwiska w Polsce. Ile osób nazywa się tak samo jak Ty? Dane ze stycznia 2023 r.

Prawie każdy zna jakiegoś Nowaka, a niektórzy nawet kilku. Trudno się temu dziwić, bo w Polsce jest to najczęściej występujące nazwisko. Nosi je ponad 200 tysięcy osób. Sprawdź, jakie nazwiska znalazły się w setce najpopularniejszych i ile osób nazywa się tak samo, jak Ty.

📢 „Championerzy” w Ostrołęce. Święto z gwiazdami sportu w Szkole Podstawowej nr 10. 24.10.2022. Zdjęcia

„Championerzy” to impreza organizowana przez fundację Druga Droga Mistrza Witolda Romana.

📢 Przytuły Stare. Festyn wiejski zorganizowany przez KGW Przytulanki. 2.07.2022

W sobotę 2.07.2022 KGW Przytulanki zaprosiły na festyn wiejski. Atrakcji nie brakowało.

📢 Dni Makowa Mazowieckiego 2022. Zobaczcie, co działo się w sobotnie południe na makowskim rynku. Było głośno za sprawą motocykli. 11.06.2022

Trwają Dni Makowa Mazowieckiego. Dzisiaj w rynku atrakcje zorganizował klub motocyklowy Moto Maków.

📢 Studniówka III LO w Ostrołęce. Bal odbył się 26.02.2022 w sali bankietowej Olimpia w Krukach. Zdjęcia

Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego bawili się na studniówce w sali bankietowej "Olimpia" w Krukach. Bal odbył się w sobotę 26 lutego 2022.

📢 Cmentarz w Zarębach Kościelnych. Na cmentarzu parafialnym w Zarębach jest wiele wyjątkowych nagrobków. Zdjęcia

Cmentarz parafialny w Zarębach Kościelnych odwiedzaliśmy kilkakrotnie - m.in. we Wszystkich Świętych, a także po wichurze, która przeszła przez powiat ostrowski 18 - 19 lutego. Silny wiatr, który spowodował ogromne straty w całym kraju tu również przewrócił znicze i wiązanki.

📢 Cmentarz w Zuzeli. Odwiedziliśmy nekropolię 17.02.2022. Zobaczcie, jak wygląda

Rzymsko-katolicki cmentarz parafialny w Zuzeli jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem 340. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda ta nekropolia.

📢 Objawienia w Wykrocie. Matka Boska objawiła się Stefanowi Gwieździe. Do sanktuarium w Wykrocie wciąż pielgrzymują wierni. Zdjęcia

Matka Boska miała objawiać się tu Stefanowi Gwieździe z Wykrotu w latach 1990-2002.

📢 "Sprawa dla reportera" z udziałem mieszkańców Ostrołęki i Gnat w gm. Lelis, 25.02.2021. Tematem - konflikt wokół przytuliska dla zwierząt

Jedna ze spraw, poruszanych w czwartek, 25 lutego w programie "Sprawa dla reportera" dotyczyła naszego regionu.

📢 Niemcy zazdroszczą nam selekcjonera. MEMY po meczu Polska - Holandia

W meczu Polska - Holandia wynik był sprawą drugorzędną. Polacy obiecująco zaczęli starcie, ale w drugiej połowie mieli niezbyt szczelną defensywę i w efekcie przegrali. Internet żyje nie rezultatem, a krótką rozmową Jerzego Brzęczka z Robertem Lewandowskim w pierwszej połowie. Chyba nigdy nie dowiemy się, o czym była dyskusja. Fakty są takie, że nasz kapitan po przerwie nie wrócił na boisko, a liczne przeróbki zalały sieć. Zobaczcie MEMY po meczu Polska - Holandia.

📢 Zdjęcia kibiców na meczu Polska - Holandia. Biało-Czerwoni opanowali halę w Rotterdamie [ZDJĘCIA]

Podczas meczu Polska - Holandia w mistrzostwach Europy kibice na trybunach mieli być dodatkowym atutem gospodarzy turnieju. Stało się inaczej, bo naszych fanów było w hali w Rotterdamie więcej! Przy ich gorącym dopingu ekipa Vitala Heynena wygrała 3:0.

📢 Małkinia Górna. Pierwsza Komunia Św. w kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Obejrzyj zdjęcia i wideo

Małkinia Górna. Pierwsza komunia święta. W parafii pw. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła przystąpiło do niej 29 dzieci. Towarzyszyli im rodzice, chrzestni oraz bliższa i dalsza rodzina

📢 Ostrołęka. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych: odznaczenia i podziękowania [ZDJĘCIA]

Ostrołęka. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, jak co roku, był okazją do podziękowań i odznaczeń. Uroczystość dla Ostrołęki, Makowa, Ostrowi, Przasnysza i Wyszkowa miała miejsce 9 maja 2019 w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Wśród odznaczeń dla pielęgniarek i położnych były "Kryształowe Czepki". Kto je dostał?

📢 Te pielęgniarki i położne dostały nagrody [ZDJĘCIA, WIDEO]

  1. maja obchodzony jest Dzień Położnej Polskiej, a 12. maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Często obchody tych dni są ze sobą połączone. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce zorganizowała obchody tych świąt. Nagrodzono najbardziej zasłużone osoby.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki