Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zarobki w gastronomii dla wielu są bardzo atrakcyjne, ponieważ poza podstawą, pracownicy otrzymują także napiwki, które w zależności od renomy restauracji,
  Wiadomości

  Zarobki w wakacje. Gdzie można zarobić najwięcej?

  Wakacje to czas, który można poświęcić nie tylko na odpoczynek, ale również na wzbogacenie swojego CV oraz rozwój. Niezależnie od charakteru pracy, mamy szansę na zdobycie nowego doświadczenia, które może wpłynąć w dużym stopniu na naszą przyszłą karierę. Celem podjęcia pracy wakacyjnej może być także zgromadzenie funduszy na podróż marzeń, którą możemy zrealizować podczas innej pory roku.

 2. To dobry moment, aby przyśpieszyć w Polsce prace nad ułatwieniami administracyjnymi w zatrudnianiu Ukraińców.
  Z kraju i ze świata

  Ukraińcy nie wyjadą z Polski do Niemiec

  Przyjęte przez niemiecki parlament regulacje prawne, które w przyszłym roku ułatwią obywatelom spoza Unii Europejskiej podejmowanie pracy w Niemczech, nie spowodują masowego wyjazdu ukraińskich pracowników z Warszawy do Berlina, czego obawiają się polscy przedsiębiorcy.

 3. Obligacja premiowa łączy zalety obligacji oszczędnościowych z elementem gry losowej. To możliwość pomnożenia zainwestowanego kapitału i wygrania dodatkowej
  Wiadomości

  Tylko w VI '19. Najlepsze w tym roku dla oszczędzających

  Lubimy oszczędzać bezpiecznie i z zyskiem. Większość Polaków ma też skłonności hazardowe, o czym świadczy skala udziału w lotto i innych grach losowych. W starszych pokoleniach popularna była też loteria pieniężna. Obie te okoliczności skupia w sobie Premiowa Obligacja Skarbowa. Jednak tylko do końca czerwca jest możliwość z takiego sposobu ulokowania oszczędności.

 4. 500 plus dla niepełnosprawnych
  Strefa biznesu

  500 plus dla niepełnosprawnych. Wypłaty od października?

  500 plus dla niepełnosprawnych będzie wypłacane najpóźniej od października - zapowiedział Jacek Sasin, wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Być może 500 zł trafi do niepełnosprawnych już nawet we wrześniu.

 5. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo: 19.06.2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online?...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?