Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 30.04.2018 katowiceurzad skarbowy na zwirki i wigury ostatni dzien skladania pitow zeznan podatkowychlucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press ***
  Z kraju i ze świata

  Podatki. Wkrótce zacznie obowiązywać biała lista podatników

  Nowy JPK VAT dość mocno interesuje podatników oraz dostawców rozwiązań informatycznych. Choć zmodyfikowane przepisy zaczną obowiązywać duże firmy dopiero od 1 stycznia 2020r., w świetle innych zmian podatkowych nie wydają się już takie proste. Wszyscy podatnicy z zaciekawieniem śledzą też doniesienia związane z tzw. białą listą podatników, która pojawi się niebawem.

 2. Roman Ziruk, Ebury Polska
  Z kraju i ze świata

  Złoty odrabia straty

  Silna wyprzedaż złotego została zapoczątkowana w środę i była kontynuowana również przez większość następnego dnia – para EUR/PLN w konsekwencji znalazła się wczoraj tuż poniżej poziomu 4,40, rosnąc do najwyższego poziomu od lipca 2018 roku.

 3. Radosław Jarema, ekspert
  Z kraju i ze świata

  Trudny rok dla polskiego eksportu

  Wg najnowszych danych GUS, w pierwszym półroczu 2019 r. polski eksport liczony w euro zanotował wzrost o 4,3 proc. r/r. Jak zauważają eksperci, to wciąż dobry wynik w obliczu coraz bardziej widocznego spowolnienia gospodarczego w Europie, a przede wszystkim u naszego głównego partnera handlowego, Niemiec.

 4. Na utrzymanie i wyposażenie dachu nad głową statystyczna trzyosobowa rodzina wydaje o 17 złotych więcej niż rok temu.
  Wiadomości

  Na utrzymanie domu wydajemy coraz więcej. Prawie 1 tys zł.

  Za wywóz śmieci trzeba dziś płacić o 24 proc. więcej niż przed rokiem, a wciąż najpewniej nie jest to kres podwyżek. Byłby to alarmujący wskaźnik, gdyby nie fakt, że opłaty te stanowią tylko niewielki ułamek (około 5 promili) kosztów ponoszonych przez statystyczne gospodarstwo domowe.

 5. Piotr Podolecki (z lewej) i Wojciech Sienicki kierowali związkiem zawodowym w mleczarni. Dziś już nie pracują
  Firma

  Ostrowska mleczarnia w kiepskiej formie

  Sytuacja ostrowskiej mleczarni jest kiepska. Firma jest bardzo zadłużona, nie płaci pracownikom, ale także kontrahentom