Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Z początkiem czerwca zostały podpisane ostatnie rozporządzenia do Nowelizacji Ustawy o Transporcie Drogowym.
  Z kraju i ze świata

  Ekspert: Zmieniło się podejście ludzi do przemieszczania

  - Z pewnością zmieniło się podejście ludzi do przemieszczania. W wielu miastach środki transportu zbiorowego ustąpiły miejsca prywatnym przejazdom czy rozwiązaniom z zakresu mikromobilności- tłumaczy w rozmowie z AIP Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Polska.- Głównym celem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym było zrównanie zasad wobec wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem osób. Nowe przepisy stawiają w centrum przede wszystkim pasażera i liberalizują dostęp do rynku. Weszły one w życie 1 stycznia 2020r.

 2. - Na okres letni, tak jak zawsze, przygotowujemy promocje, na przykład świeżo uruchamiane kierunki do państw Bałtyckich będą się zaczynać od 22,99 zł
  Z kraju i ze świata

  FlixBus wraca nad polskie morze, z nim promocje i nowe trasy

  - Wiadomo, że polskie morze to hit sezonu letniego w Polsce, więc uruchomiliśmy bardzo dużo linii- tłumaczy w rozmowie z AIP Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę. - Zainteresowanie podróżami autobusowymi cały czas rośnie. My stopniowo wraz ze wzrostem tego popytu dodajemy nowe połączenia-dodaje. Jednocześnie Leman zapowiedział powrót promocji dla podróżnych.

 3. Prace nad nowelizacją ustawy refundacyjnej trwają od kilku lat, bo wprowadzenie zmian w tym zakresie wymaga szerokich konsultacji.
  Z kraju i ze świata

  W Polsce może zabraknąć wielu leków

  Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym, który ma na celu poprawę zdrowia i jakości życia Polaków. Producenci Leków i konfederacja Lewiatan w liście do prezydenta ostrzegają, że projekt ustawy zawiera zmiany w zakresie refundacji leków, które mogą doprowadzić do braków leków w Polsce. Do tego dochodzi niepokój związany z możliwym uszczupleniem środków budżetu na refundację leków.

 4. 09-06-2020 bialystok ac stag konferencja wojewoda tarcza antykryzysowa koronawirus fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska
  Z kraju i ze świata

  Rzecznik MŚP: Kończą się programy pomocowe i pieniądze

  - Całe biuro pracowało na wysokich obrotach przez te 3 miesiące. Na początku przedsiębiorcy obawiając się o swoje firmy, zgłaszali do nas różne postulaty pomocy. Kolejne branże, w tym pierwszym okresie, przedstawiały nam swoją sytuację- wyjaśnia w rozmowie z AIP Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Teraz mamy ten okres po, kończą się programy pomocowe, kończą się pieniądze i teraz trzeba przejść przez ten trudny okres. Tych pieniędzy już na pewno nie będzie, na pewno nie w takiej ilości- mówi.

 5. eksperci zwracają uwagę, że Kluczowe znaczenie ma też kwestia w jakiej konfiguracji urlop miałby być wykorzystywany przez ojców.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w urlopie rodzicielskim. Zyskają ojcowie

  Do sierpnia 2022 roku Polska musi wdrożyć Dyrektywę work-life balance, która zakłada przyznanie prawa do 2 miesięcy urlopu rodzicielskiego osobno każdemu z rodziców- przypominają Pracodawcy RP. Co to oznacza? Nic innego jak to, że ojcowie muszą mieć zagwarantowane 2 miesiące urlopu, z których nie będzie mogła skorzystać matka. Dotychczas rząd proponował, aby opieka nad dzieckiem została wydłużona o dodatkowe 2 miesiące. Teraz pojawiają się propozycje, żeby wydzielić z obecnej puli urlopu 2 miesiące wyłącznie dla ojców.