Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Fałszywy sklep z butami oszukał tysiące osób w Polsce
  Z kraju i ze świata

  Fałszywy sklep z butami oszukał tysiące osób w Polsce

  Fałszywy sklep z butami działał na Allegro. Przeszło 2,5 tysiąca osób z całej Polski straciło ponad 1,1 mln złotych. Badająca sprawę wrocławska prokuratura okręgowa jest pewna, że oszukanych jest znacznie więcej, ale nie wszyscy zgłosili się do organów ścigania.

 2. Ceny mieszkań 2019. W ubiegłym roku z miesiąca na miesiąc za mieszkania trzeba było płacić coraz więcej. A jak jest teraz?
  Wiadomości

  Ceny mieszkań 2019. W ubiegłym roku z miesiąca na miesiąc za...

  W ubiegłym roku wzrost cen na rynku nieruchomości wyraźnie przyspieszył, rodząc wiele pytań i wątpliwości, tym bardziej, że niełatwo na nim o w pełni reprezentatywne dane, a ich interpretacja także nie zawsze jest prosta. Średnia cena wyliczona dla transakcji dużym mieszkaniem położonym w peryferyjnej dzielnicy i najbardziej popularnym dwupokojowym lokalem w centrum miasta, niewiele nam powie o rzeczywistej sytuacji na rynku, a nawet może prowadzić do nietrafnych wniosków.

 3. Wzrost cen w 2019 przez ustawę PiS wykluczającą marki własne. Drożyzna da się we znaki Polakom?
  Pieniądze

  Wzrost cen uderzy w najbiedniejszych Polaków

  Wzrost cen w 2019 zbliża się nieuchronnie? Wszystko przez rządową ustawę, którą przygotowuje PiS. Jej efektem miałaby być eliminacja marek własnych z marketów. Co to oznacza? Ceny poszybują w górę: masło zdrożeje o 35 proc., czekolada o 107 proc., a woda mineralna o 60 proc. To kolejny krok po niedzielach handlowych i zaostrzaniu ustawy o zakazie handlu, który ma wzmocnić pozycję małych sklepów na rynku. Wzrost cen szczególnie jednak uderzy jednak po kieszeniach najuboższych Polaków.

 4. Zmiany w PIT: 21.03.2019. Praca małżonka lub dziecka teraz jest już kosztem w firmie. Poznaj szczegóły
  Wiadomości

  Zmiany w PIT: 21.03.2019. Praca małżonka lub dziecka teraz jest już...

  Nowe zasady obowiązują jedynie małżonków i małoletnie dzieci przedsiębiorcy lub wspólnika spółki osobowej. Natomiast nie znajdują one zastosowania w przypadku zatrudnionych osób pozostających z nimi w nieformalnych związkach, pełnoletnich dzieci lub dalszych krewnych przedsiębiorcy.

 5. Potężny wyciek danych InPost - informacje o ponad 7 mln przesyłek były widoczne dla wszystkich. Paczkomaty InPost potwierdzają zdarzenie
  Wiadomości

  InPost - potężny wyciek danych z Paczkomatów

  Doszło do ogromnego wycieku danych z bazy firmy InPost - dane ponad 7,4 miliona przesyłek - adres, numer telefonu, adres e-mail do ich odbiorców mógł zobaczyć każdy. Firma InPost potwierdza zajście, zdarzenie zostało zgłoszone do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.