Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Najdziwniejsze nazwy stanowisk pracy. Nie uwierzysz, kogo szukają pracodawcy
  Wiadomości

  Najdziwniejsze nazwy stanowisk pracy. Nie uwierzysz, kogo szukają...

  Aż czterech kandydatów do pracy na pięciu ma problem ze zrozumieniem nazw stanowisk podanych w ofertach pracy. Mimo to co druga osoba aplikuje na obco brzmiące stanowisko. Obnażamy absurdy polskich ogłoszeń o pracę.

 2. Pracownik również powinien interesować się ilością zaległego urlopu, aby nie stanąć przed koniecznością wykorzystania wolnego wbrew swojej woli.
  Wiadomości

  30 tys. zł grzywny za niewykorzystany urlop

  Grzywnę płaci pracodawca, ale wykorzystanie urlopu nawet w ostatecznym terminie to działanie na korzyść pracownika. Urlop wypoczynkowy wszak jest swego rodzaju wentylem bezpieczeństwa, bo przemęczony organizm nie tylko pracuje na zwolnionych obrotach ze szkodą dla firmy, ale przede wszystkim łatwiej ulega kontuzjom i chorobom, a to już jest ewidentna szkoda pracownika.

 3. Zakaz konkurencji - kogo dotyczy i w jakim zakresie. Czy zakaz konkurencji obowiązuje pracownika również po ustatniu zatrudnienia?
  Praca

  Zakaz konkurencji - kogo dotyczy i w jakim zakresie?

  W celu zabezpieczenia swoich interesów, pracodawca może podpisać z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji. W określonych przypadkach pracodawca będzie musiał jednak wypłacać odszkodowanie z tego tytuły. Z kolei pracownik za złamanie tego zakazu musi się liczyć z dyscyplinarką.

 4. 28 maja Chorwacja otworzyła swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej. Polacy bardzo szybko zdecydowali się na podróż nad Adriatyk.
  Turystyka

  Gdzie Polacy wyjeżdżali na wakacje? Wynik może cię zaskoczyć

  Tegoroczne wakacje były inne, wszystko przez pandemię koronawirusa. 8 na 10 Polaków deklarowało, że urlop spędzi w kraju. Nieliczni, którzy wybrali zagranicę decydowali się na Chorwację, którą odwiedziło około 640 tysięcy Polaków. Co może zaskakiwać, na drugim miejscu najpopularniejszych wakacyjnych zagranicznych kierunków znalazła się Słowacja.

 5. Warszawa: Protest rolników przed siedzibą PiS i przed Sejmem w związku z "Piątką dla zwierząt" [ZDJĘCIA] [WIDEO]
  Polska i świat

  "PiS zdradził polską wieś" - protest rolników i burzliwe obrady w...

  Syreny, okrzyki i kordony policji wokół siedziby Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie w środę rano. To protest rolników, którzy nie zgadzają się z tzw. "Piątką dla zwierząt", czyli projektem ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych. W środę około godz. 10 rolnicy złożyli w siedzibie PiS list protestacyjny. Po godzinie 11 protestujący ruszyli pod Sejm. "Dziś jest szansa, aby rząd wysłuchał hodowców i producentów w dziedzinach, w których Polska jest europejskim liderem jeśli chodzi o eksport!"