Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Polska bez papierosów od maja 2019? Polska Izba Handlu apeluje do premiera o przyspieszenie w kwestii Track & Trace.
  Aktualności

  Od maja nie kupisz w Polsce papierosów?

  Od maja 2019 roku nie kupimy w Polsce papierosów? Jest takie ryzyko. Polska Izba Handlu apeluje do premiera o przyspieszenie prac nad unijnym systemem śledzenia papierosów, który ma wdrożyć system śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych. - Jeśli tak się nie stanie, istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa - ostrzega.

 2. Waloryzacja emerytur 2019. Rząd zdecydował o całkowitej zmianie zasad. Najniższa emerytura - 1 100 zł. Znamy wszystkie szczegóły!
  Wiadomości

  Waloryzacja emerytur 2019. Rząd zmieni zasady

  Na dzisiejszym - wtorek 11 grudnia, posiedzeniu rząd przyjął i skierował do Sejmu projekt ustawy całkowicie zmieniającej system waloryzacji emerytur. Tylko dla lepiej sytuowanych emerytów pozostanie on na dotychczasowych zasadach - waloryzacji procentowej. Najniższe emerytury będą waloryzowane kwotowo, czyli będą podwyższane. Minimalna emerytura od 1 marca 2019 wyniesie 1 100 złotych. Oto inne szczegóły.

 3. 06.06.2018. swidnica radar droga krajowa miedzy zielona gora a nowogrodem bobrzanskim kontrola drogowa fotoradar foto radarfot. mariusz kapala / gazeta
  Na drogach

  Złe wieści dla kierowców. Będzie dwa razy więcej fotoradarów

  Już pod koniec 2020 r. w Polsce zaroi się od nowych urządzeń rejestrujących – informuje „Dzienniki Gazeta Prawna”. Większość środków na zbudowanie fotoradarów pochodzić ma z Brukseli.

 4. Wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek w 2019? Do Sejmu trafił projekt ustawy. Ustawowe dni wolne: w 2019 będzie ich więcej?
  Wiadomości

  Wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek w 2019?

  Dzień wolny od pracy w Wigilię Bożego Narodzenia i w Wielki Piątek już w 2019? Są szanse, ze dni wolne w 2019 zwiększą swoją liczbę o wspomniane dwa dni. Wszystko przez projekt ustawy, który trafił do Sejmu. Złożyli go posłowie PSL i UED. Zdaniem wnioskodawców wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek byłyby okazją do odciążenia Polaków w okresie przedświątecznym. Z czym to się jednak wiążę i czy nowe dni wolne w 2019 mają szansę stać się faktem?

 5. Nowe prawo pracy 2019. Trzy zmiany ważne dla pracodawców i pracowników [13.12.2018]
  Wiadomości

  Prawo pracy 2019. Zmiany ważne dla pracodawców i pracowników

  Od 1 stycznia 2019 roku wejdzie w życie nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany dotyczyć będą: sposobu wypłaty wynagrodzenia za pracę, prowadzenia akt osobowych, przechowywania akt osobowych. Warto się na nie przygotować już teraz. Dlaczego?