Pieniądze

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Ile zarobisz za granicą? Porównaj stawki za godzinę pracy
  Praca

  Ile zarobisz za granicą? Porównaj stawki za godzinę pracy

  Najbardziej opłaca się wyjechać do pracy za granicą do: Luksemburga, Holandii, Francji i Irlandii – wynika z danych Eurofond. W tych krajach za godzinę pracy zawsze zarabia się powyżej 10 euro. Sprawdź, ile dostaniesz za godzinę pracy w innych krajach.

 2. Na nasze zdrowie i styl życia wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest aktywność fizyczna. Jej regularne podejmowanie przynosi wiele korzyści.
  Z kraju i ze świata

  Polacy mało aktywni fizycznie. "Z natury jesteśmy leniwi"

  64 proc. Polaków jest aktywnych fizycznie, choć procent ten stale wzrasta, to nadal pozostajemy poniżej europejskiej średniej. - Z natury jesteśmy leniwi i to stanowi dla nas największy problem- tłumaczy w rozmowie z AIP ekspert.

 3. O ile wzrosła płaca minimalna w poszczegółnych krajach
  Wiadomości

  Płaca minimalna. Zobacz, jak szybko rosną zarobki za granicą

  Mieliśmy dostać 3000 zł na rękę, ale nie będzie tak różowo. Przez epidemię COVID-19 podwyżka płacy minimalnej będzie niższa. Mimo to nigdzie w Europie minimalne wynagrodzenie za pracę nie rośnie tak szybko jak w Polsce. Zobacz, jak zmienia się płaca minimalna za granicą.

 4. Zgodnie z Ustawą o Polskim Bonie Turystycznym, świadczenie musi być spożytkowane na dziecko, na które zostało przyznane.
  Z kraju i ze świata

  Jak i gdzie zgłosić próbę oszustwa na Bon Turystyczny?

  W związku z pojawiającymi się ofertami odsprzedaży Polskiego Bonu Turystycznego, uruchomiony został specjalny adres mailowy do zgłaszania m.in. prób oszustw związanych z bonem turystycznym. Zgłoszenia, które będą dotyczyć sprzedaży bonów, Polska Organizacja Turystyczna kierować będzie do organów ścigania.

 5. Niemal 80 proc. Polaków deklaruje pozostanie przy nowych zwyczajach, które przetestowali podczas pandemii.
  Wiadomości

  Kontrole w sklepach. Co jeszcze będzie sprawdzała policja?

  Konsumenci zwracają większą uwagę na bezpieczeństwo zakupów. Około połowa z nas przyznaje, że w obecnej sytuacji oczekuje odpowiednich rozwiązań służących zapewnieniu dystansu społecznego. Większość konsumentów jest za powstaniem odpowiednich przepisów nakładających obowiązki nie tylko na samych klientów i pracowników sklepów, ale także wszystkie punkty sprzedaży. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w sklepach będą prowadzone kontrole. Policja oraz służby sanitarne będą sprawdzały, czy personel oraz klienci zasłaniają nos i usta.