MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cięćk pomaga Małgosi Sarzyńskiej. 23.06.2024 zorganizowano festyn rodzinny i zbiórkę

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W niedzielę 23 czerwca, w miejscowości Cięćk (gmina Myszyniec) lokalna społeczność zorganizowała festyn rodzinny ze zbiórką dla chorej Małgosi Sarzyńskiej. Małgosia Sarzyńska ma mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym. Z chorobą walczy już 47 lat.

Małgosia Sarzyńska ma 47 lat i mieszka aktualnie we Wrocławiu. Mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym to choroba z którą walczy cała rodzina. Schorowani, starsi już rodzice nie mogą sobie poradzić z opieką nad chorą córką i codziennymi obowiązkami. Właśnie wracają w rodzinne strony i będą mieszkać w Drężku, gmina Myszyniec, gdzie przy opiece Małgosi pomoże im najbliższa rodzina.

Małgosia jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga opieki całodobowej, nawet w podstawowych czynnościach życiowych. Nigdy wcześniej nie prosiliśmy nikogo o pomoc, staraliśmy się z godnością i pełnym miłości sercem przyjmować wszystko, co daje nam los. Jednak z roku na rok jesteśmy coraz starsi, a każde podniesienie córki zaczyna sprawiać nam niemały kłopot. Nieustannie wozimy córkę na rehabilitację oraz wizyty do wielu specjalistów. Kładziemy duży nacisk na jej nieustanny rozwój, aby nie dopuścić do regresu. Niestety każdorazowy przewóz córki stał się dla nas niezwykle problematyczny. Małgosia bardzo cierpi, gdy przenosimy ją do samochodu, a później, po dojechaniu na miejsce, wyjmujemy z auta i sadzamy na wózku. Nasze kręgosłupy ledwo dają już radę. Rozwiązaniem, które odmieniłoby nasze życie, byłby samochód przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Dzięki niemu Małgosia mogłaby za pomocą rampy wjeżdżać na wózku do auta. Niestety nie jesteśmy w stanie sami uzbierać tak ogromnej kwoty…

- napisali rodzice Małgorzaty Sarzyńskiej w opisie zbiórki.

Paweł Lis, lokalny społecznik i sportowiec, zebrał wokół siebie wspaniałych ludzi i zorganizował turniej piłki nożnej z festynem rodzinnym. Było dużo atrakcji dla każdego, grill, słodkie pyszności, ale przede wszystkim akcja charytatywna, w czasie której zbierano datki do puszek i organizowano licytacje fantów i voucherów.

W czasie całej imprezy udało się zebrać 7559,49 zł i 20 euro. Kwota ta już powędrowała na konto Gosi.

Gosię można wesprzeć tutaj:
https://www.siepomaga.pl/malgorzata-sarzynska

Można też licytować na grupie FB KURPIANECZKA - licytacje dla Gosi
https://www.facebook.com/groups/454775233800472/https://www.facebook.com/groups/454775233800472/

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki