MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zawody Rowerkowe w Ostrołęce. Trzecia edycja naszej imprezy odbyła się 16.06.2024 na plaży miejskiej

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jako organizatorzy Zawodów Rowerkowych mieliśmy w niedzielę 16 czerwca potrójne szczęście - liczną grupę uśmiechniętych uczestników (ścigało się 150 dzieci w wieku od 3 do 11 lat, a byli z nimi oczywiście najbliżsi), cudowną pogodę oraz wspaniałych partnerów i sponsorów, którzy zaangażowali się w to wydarzenie. Emocji nie brakowało!

Zawody Rowerkowe to wyjątkowa impreza rekreacyjna przygotowywana z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 11 lat. Naszą ideą jest to, aby dzieci dobrze się bawiły, spędziły czas z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i pokochały aktywny wypoczynek. Taka forma zabawy wspomaga zacieśnianie więzi rodzinnych, wspiera propagowanie postawy wzajemnej tolerancji, akceptacji oraz szacunku.

Jak dobrze państwo wiecie dorośli ścigają się dziś ulicami miasta (odbywał się ostatni etap wyścigu kolarskiego Tour de Kurpie - przyp. red), ale dbamy też o najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, które lubią jeździć na rowerach. Stawiamy na aktywność i bardzo się cieszymy, że kolejny raz na plaży miejskiej odbywają się Zawody Rowerkowe. Impreza wpisuje się w cykl wydarzeń weekendowych - wczoraj mieliśmy otwarcie sezonu kąpielowego nad Narwią, był też Rodzinny Rajd Rowerowy, a dziś specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta - Zawody Rowerkowe. Życzę wszystkim dużo emocji i dobrej zabawy

- mówił Paweł Niewiadomski, prezydent Ostrołęki, oficjalnie otwierając imprezę wraz z Beatą Modzelewską, redaktor naczelną Tygodnika Ostrołęckiego.

Po krótkiej części oficjalnej, była krótka rozgrzewka uczestników. I oczekiwany start. Sygnał do startu pierwszym uczestnikom zawodów - trzylatkom - dali prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski oraz Beata Modzelewska - redaktor naczelna TO.

I zaczęło się! Dzieci - trójkami - pokonywały specjalnie przygotowany tor na plaży miejskiej. A rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, koledzy kibicowali małym rowerzystom.

Tu nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki. Na każdego czekały też pyszne lody.

- I jak się jechało, jak trasa? - poważne pytania zadawał maluchom Jacek Mossakowski, prowadzący imprezę. A one równie poważnie odpowiadały, że trasa była świetnie przygotowana, a wyścig był super.

Na plaży były atrakcje dla młodszych - dmuchaniec, animacje, miniszkółka piłkarska, ale i dla starszych - ministrzelnica. Zainteresowanie dzieci budziły też samochody: policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz karetka.

Świetny pokaz dała ostrołęcka szkoła Bezwahania Dance Center.

To bez wątpienia było przyjemne rodzinne popołudnie na plaży miejskiej w Ostrołęce. Za stworzenie cudownej atmosfery dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu.

A oto zdjęcia wszystkich dzieci, które brały udział w Zawodach Rowerkowych 2024.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki