MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z Ostrołęki i Różana najlepsi w eliminacjach wojewódzkich do 14. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 14-15 czerwca 2024, dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych Mazowsza, a także kierownicy rewiru dzielnicowych przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio - najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu. Sukces odnieśli dzielnicowi z Ostrołęki i Różana.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, w strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania przedstawionej sytuacji i wyciągania konstruktywnych wniosków, umożliwiających wdrożenie rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Najlepszymi dzielnicowymi okazali się:

  1. miejsce - st. asp. Janusz Kośnik z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce,
  2. miejsce - st. asp. Tomasz Strzałkowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim Posterunku Policji w Różanie,
  3. miejsce - st. sierż. Piotr Czapski z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się:

  1. miejsce - podkom. Robert Kapałka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie,
  2. miejsce - st. asp. Rafał Michniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku,
  3. miejsce - sierż. szt. Tomasz Czmoch Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych, będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas finału 14. Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się 22-25 października w Szkole Policji w Katowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki