MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku szkolnego w ZS CKR w Starym Lubiejewie. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie goście, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w części oficjalnej, która odbyła się na sali gimnastycznej.

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Roman Malicki, który powitał wszystkich przybyłych gości, wśród których byli m.in. dyrektor Departament Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju wsi Dorota Białczak, ks. prałat Jan Okuła, prodziekan ds. praktyk zawodowych w MANS w Łomży dr inż. Jolanta Puczela i dr inż. Bronisław Puczela reprezentujący rektora Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr inż. Ireneusza Żuchowskiego oraz dowódca 52. batalionu lekkiej piechoty w Komorowie Waldemar Kowalski reprezentujący dowódcę 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Pawła Lecha. Dyrektor powitał także pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.

Następnie Dorota Białczak odczytała list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowany do społeczności szkolnej. Po odczytaniu listu prof. dr hab. inż. Jacka Sosnowskiego - dziekana wydziału nauk rolniczych Uniwersytetu w Siedlcach, głos zabrał ksiądz prałat Jan Okuła. Na koniec odczytano list dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pieleckich.

Przewodnicząca rady rodziców Ewa Bączyk w imieniu rady rodziców podziękowała dyrekcji, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wszelkie dobro, cierpliwość i życzliwość, którą obdarzają każdego dnia ich dzieci i złożyła całej społeczności szkolnej zdrowych, spokojnych słonecznych wakacji.

Następnie dyrektor Roman Malicki podsumował rok szkolny 2023/2024: do ZS CKR w Starym Lubiejewie uczęszczało 334 uczniów, a więc ich liczba zwiększyła się w stosunku do poprzedniego roku. Do egzaminu maturalnego przystąpiło 45 uczniów - wszyscy, którzy ukończyli szkołę. Dyrektor pochwalił uczniów za ich osiągnięcia w nauce, wygrane konkursy i olimpiady oraz mówił o doświadczeniu, które zdobyli podczas zagranicznych wyjazdów.

Szanowni Rodzice! Dziękuję za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, bardzo dziękuję. Koleżanki i koledzy! Gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę w kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy, wysiłek, za włożony trud w wychowanie, bezpieczeństwo naszych wychowanków i za dbałość o edukację, chociaż z wielu powodów nie był to dla nas łatwy rok. Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym

- mówił Roman Malicki.

W dalszej części uroczystości podziękowano za wiele lat zaangażowania, wsparcia i profesjonalnej pracy dwóm odchodzącym na emeryturę nauczycielkom: Barbarze Książek i Alinie Sobotce. Podziękowano także za współpracę dowódcy 52. batalionu lekkiej piechoty w Komorowie Waldemarowi Kowalskiemu.

Po wręczeniu nagród i dyplomów wszystkim wyróżniającym się uczniom, odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, która zakończyła uroczystość.

Nagrodzeni:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Julia Pudełko.
Stypendium Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała Ewa Kesler i Dawid Skrajny

Za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie nagrodę Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała Amelia Sokołowska.

Za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie nagrodę Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał Dawid Kurpiewski.

Za działalność i aktywność społeczną nagrodę INTERCHEMALL Zespołu Młynów Jelonki Sp. z o.o. otrzymała Klaudia Umińska.

Stypendia naukowe za średnią powyżej 4,5 otrzymali: Amelia Sokołowska, Dawid Kurpiewski, Zuzanna Przastek, Jan Krzysztof Kesler, Kamil Fidura, Magdalena Maria Sadowska. Rodzice uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali listy gratulacyjne.

Nagrody książkowe za wyniki w nauce i wzorowe, bardzo dobre zachowanie otrzymało 46 uczniów. Ponadto uczniom klasy III Szkoły Branżowej I stopnia wręczono medale „Absolwent ZS CKR w Starym Lubiejewie 2024”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki