MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie roku akademickiego UTW w Ostrowi Mazowieckiej. Wydarzenie odbyło się 19.06.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podzielono na dwie części: pierwsza - rozrywkowa - miała miejsce w kinie Ostrovia, a druga - oficjalna - w Starej Elektrowni.

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęło się od występu sekcji teatralnej na scenie kina Ostrovia. Program zaprezentowany przez aktorów UTW rozbawił publiczność do łez. Aktorzy pokazali nie tylko swoje umiejętności i poczucie humoru, ale także to, że mają do siebie niesamowity dystans.

Druga część zakończenia roku odbyła się w Starej Elektrowni. Najpierw wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Marta Wójcik. W swoim przemówieniu wyraziła przekonanie, że śp. Bożenna Rostkowska, wieloletnia dyrektor ostrowskiego Miejskiego Domu Kultury i założycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku na pewno byłaby dumna z tego, jak UTW teraz wygląda, jak się rozwija i z tego, jak aktywni są jego słuchacze. Następnie do słuchaczy zwróciła się Wiesława Polak, przewodnicząca UTW.

To wspaniale, że możemy tutaj dzisiaj być, aby świętować nasze wspólne osiągnięcia i podsumować rok pełen wyzwań, pełen satysfakcji. Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce, które od 15 lat jest synonimem aktywności, edukacji i integracji. I tutaj - w gronie osób pełnych pasji i zaangażowania udowadniamy, że na naukę i na rozwój nigdy nie jest za późno. Nasza społeczność jest żywym dowodem na to, że niezależnie od wieku każdy dzień niesie nowe możliwości i perspektywy

- mówiła Wiesława Polak.

Po podziękowaniach osobom, które wspierają działalność UTW, liderzy poszczególnych sekcji opowiedzieli o tym, co w minionym roku akademickim udało im się osiągnąć. A było tego sporo! O swoich działaniach opowiedzieli liderzy sekcji: literackiej, kronikarskiej, kulinarnej, turystycznej, sportowo-rekreacyjnej, nauki języka angielskiego, plastycznej, teatralnej, komputerowej, sekcji zdrowego stylu życia, tańce w kręgu i chóru.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście zwrócili się do słuchaczy i złożyli im życzenia oraz gratulacje. Rozdano również dyplomy ukończenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jestem naprawdę zauroczony tym, co tu robicie. Jestem zauroczony tym, jacy jesteście otwarci na siebie. Proszę was bardzo - bo to też jest ważne - żebyście pomogli na nowo "otworzyć" naszą Ostrów: po tych covidach, po wybuchu wojny... Cieszmy się życiem, tak jak wy się cieszycie. Jesteście wzorami dla swoich wnuków, dla swoich dzieci. To jest najważniejsze w tym wszystkim

- mówił burmistrz miasta Hubert Betlejewski.

Spotkanie zakończono poczęstunkiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki