Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Czy dziurę w ul. Kleeberga zrobiły tajne służby?

Redakcja
- Mieszkam przy ul. Kleeberga i dobrze widziałem jak wyglądała ta budowa. To woła o pomstę do nieba! - denerwuje się Czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją, kiedy miasto dokonało odbioru wyremontowanej ulicy.

Stało się to w drugiej połowie października. Za remont ul. Kleeberga ratusz zapłacił wykonawcy - firmie Makbud z Łomży - nieco ponad pół miliona złotych.

- Jestem budowlańcem i znam się trochę na tym. - Mieszkaniec Kleeberga pokazuje nam nową nawierzchnię ulicy. - Połączenia wjazdów i zatok parkingowych są źle zrobione, sam asfalt też nie jest dobrej jakości - przekonuje.

Wszystkie uwagi przekazaliśmy miejskim urzędnikom.

- Inwestycja na ul. Kleeberga to był remont nawierzchni a nie budowa, czy przebudowa ulicy - zaznacza rzecznik urzędu miasta, Wojciech Dorobiński. - Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie ze specyfikacją zamówienia, nie obejmowały one wymiany wspomnianych krawężników. Jakość masy asfaltowej została potwierdzona badaniami niezależnego laboratorium, a przy odbiorze nie było zastrzeżeń.

Kilka dni po naszej wizycie na Kleeberga Czytelnik ponownie skontaktował się z redakcją.

- A nie mówiłem, że jest coś na rzeczy! - powiedział. - Już po odbiorze ktoś pobrał z ulicy próbkę. Została spora dziura. Według mnie to "odpowiednie służby" już przyglądają się jakości wykonania tego remontu.

Pojechaliśmy na Kleeberga jeszcze raz. Rzeczywiście w asfalcie - mniej więcej na wysokości przedszkola - jest dziura w jezdni o średnicy ok. 10 cm. Wyraźny ślad po pobraniu próbki nawierzchni. Przy pierwszej wizycie jej nie zauważyliśmy. Rzecznik ratusza zapewnił nas jednak, że to nie żadne "służby" wycięły próbkę nowej nawierzchni. I nie po odbiorze.

- Próbki na ulicy Kleeberga zostały pobrane przez wykonawcę robót, przed odbiorem ulicy, w celu wykonania standardowych badań niezbędnych do wykonania dokumentacji powykonawczej - wyjaśnił nam Wojciech Dorobiński. - Niezależnie od wykonawcy inwestor, czyli miasto, prowadzi swój nadzór laboratoryjny, polegający na badaniu wszystkich warstw konstrukcyjnych ulicy oraz użytych materiałów - dodaje, podkreślając, że ul. Kleeberga została wykonana jak należy.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki