MKTG SR - pasek na kartach artykułów

184 projekty w powiatach ostrołęckim i ostrowskim ze wsparciem sejmiku Mazowsza. 7.03.2024 w Ostrołęce podpisano umowy

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Z myślą o mieszkańcach samorząd Mazowsza realizuje wiele programów wsparcia. W sumie będzie to 184 inwestycji, na które władze województwa przeznaczyły ponad 15,8 mln zł. Umowy z samorządami z powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego podpisano w czwartek 7.03.2024 w ostrołęckiej delegaturze urzędu marszałkowskiego.

W czwartek w ostrołęckiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie podpisano umowy z beneficjentami. Pieniądze z programów wsparcia umożliwią inwestycje w świetlicach wiejskich, ogrodach działkowych, budowę i remont obiektów sportowych, zakup wozów bojowych i remont strażnic OSP, budowę chodników i placów zabaw czy realizację projektów proekologicznych.

Obecne były marszałkinie: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, Joanna Sokołowska- zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego.

Gości powitał dyrektor delegatury, Mariusz Popielarz.

Subregion ostrołęcki otrzyma 9 mln 800 tys. zł wsparcia na 12 programów z 22, które przygotowaliśmy. Wszystkie zadania, na które dzisiaj będziemy podpisywać umowy, są skierowane do mieszkańców. Te programy będą służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym. Ponad 2 mln zł mamy przeznaczone na zakup autobusów. Kolejny program to "Mazowsze dla zdrowia". Powiat ostrołęcki przygotował dwa programy związane z cukrzycą i czerniakiem. Są też pieniądze na rady seniorów, rady młodzieżowe, dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Gratuluję wszystkim

- mówiła Elżbieta Lanc.

Kontynuujemy "Mazowsze dla sołectw", mamy też "Mazowsze dla czystego powietrza". Wpłynęło tu znacznie więcej wniosków, więc szukamy kolejnych 22 mln zł. Ważnym programem jest "Mazowsze dla klimatu", "Mazowsze dla czystego powietrza". Te wszystkie programy dotyczące środowiska świadczą o tym, że chcemy dbać o ekologię. A to też wiąże się z dbaniem o zdrowie. "Mazowsze dla zwierząt" to program, na który też nam zabrakło pieniędzy, ale dołożyliśmy, aby dofinansować wszystkie wnioski. Wszystkie nasze programy ze sobą współgrają

- mówiła Janina Ewa Orzełowska.

12 programów ze wsparciem Mazowsza:

 • Mazowsze dla sołectw 2024
 • Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych
 • Mazowsze dla czystego powietrza
 • Mazowsze dla działkowców
 • Mazowsze dla klimatu
 • Mazowieckie strażnice OSP
 • Mazowsze dla sportu
 • Mazowsze dla zdrowia
 • Mazowsze dla seniorów
 • Mazowsze dla zwierząt
 • Autobusy dla mazowieckich szkół
 • Mazowsze dla młodzieży

W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności. Na realizację programów wsparcia Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 1 mld zł.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, dzięki dodatkowym środkom samorządy mogą planować kolejne inwestycje.

Od zawsze dążymy do tego, aby całe Mazowsze równomiernie się rozwijało, i temu służą nasze programy wsparcia. Potrzeby lokalnych społeczności najlepiej znają ich przedstawiciele – wójtowie, starostowie czy organizacje pozarządowe – i to przede wszystkim oni mogą składać wnioski w naszych programach. W tym roku rozstrzygnęliśmy już nabory do 12 z 22 programów wsparcia i ruszamy z podpisywaniem pierwszych umów w regionie ostrołęckim

- mówiła Elżbieta Lanc.

W powiecie ostrołęckim dofinansowanie z 12 programów wsparcia otrzymały 104 projekty. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że jest to duża pomoc dla samorządów lokalnych.
– Dostrzegamy, że te pieniądze procentują. Są impulsem rozwoju, dają samorządom możliwość realizacji inwestycji, na które nie mogłyby sobie pozwolić bez naszego wkładu. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty wsparcia Mazowsza widać praktycznie w każdej gminie.

80 inwestycji w powiecie ostrowskim ze wsparciem sejmiku Mazowsza

To w sumie 80 inwestycji, na które władze regionu przeznaczyły prawie 6 mln zł.

W powiecie ostrowskim dofinansowanie z 10 programów wsparcia otrzymało 80 projektów. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że jest to duża pomoc dla samorządów lokalnych.

– Dostrzegamy, że te pieniądze procentują. Są impulsem rozwoju, dają samorządom możliwość realizacji inwestycji, na które nie mogłyby sobie pozwolić bez naszego wkładu. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty wsparcia Mazowsza widać praktycznie w każdej gminie.

W galerii znajdziesz dofinansowane projekty z powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki