MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marsz dla biało-czerwonej w Bogutach-Piankach, 26.04.2024

Hanna Chromińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Od 20 lat Dzień Flagi świętujemy 2 maja, ale społeczność gminy Boguty-Pianki uczciła barwy narodowe już w kwietniu. Wójt gminy Boguty-Pianki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach oraz Stowarzyszenie Towarzystwo Nasze Boguty zaprosili mieszkańców gminy na Marsz Nordic Walking dla Biało-Czerwonej. Zaproszenie przyjęło ponad 170 osób.

26.04.2024 r. pod Urząd Gminy w Bogutach–Piankach przybyli członkowie Klubu Seniora, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, przedszkolaki i nauczyciele z oddziału przedszkolnego przy SP, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, członkowie Stowarzyszenia Towarzystwo Nasze Boguty, strażacy z OSP w Bogutach-Piankach oraz mieszkańcy gminy.

Zgodnie z sugestią organizatorów część uczestników marszu kolorami stroju nawiązała do barw narodowych, były też biało-czerwone flagi w różnych rozmiarach.

- Cieszę się, że tak licznie przybyliście państwo na drugi marsz dla Biało-Czerwonej. Jak widzę na nasze zaproszenie pozytywnie zareagowały wszystkie grupy wiekowe – i to także jest powód do radości - inaugurując marsz, powiedział Jędrzej Drewnowski – wójt gminy Boguty-Pianki. - Dzień Flagi to dzień o znaczeniu symbolicznym, przypominający naszą historię i tradycję narodową. To również znakomita okazja do propagowania szacunku dla polskich symboli narodowych. Dzisiejsza pogoda doskonale podkreśla radosny charakter tego święta. Niech nasz wspólny marsz będzie wyrazem naszego przywiązania do tradycji oraz sposobem okazania czci i szacunku naszym barwom narodowym.

Biało-czerwony pochód w spacerowym tempie przeszedł ulicami Bogut-Pianek, pokonując dystans ok. 2 km. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwali strażacy z OSP.

Po zakończeniu marszu na placu przy Urzędzie Gminy starsi i młodsi uczestnicy poczęstowali się pieczonymi kiełbaskami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki