MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Makowie Mazowieckim odbyła się 7.05.2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. UM w Makowie Mazowieckim
7 maja 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim pierwsze w tej kadencji obrady otworzył najstarszy wiekiem radny obecny na sesji – Zdzisław Sawicki.

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej – Beata Wawrzonkowska wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego i burmistrza.

- Staję przed państwem z wdzięcznością i satysfakcją za ponowne powierzenie mi funkcji burmistrza naszego miasta. To dla mnie ogromny zaszczyt i zobowiązanie - mówił Tadeusz Ciak. - To jest pewnego rodzaju zwieńczenie mojej 14-letniej pracy samorządowej. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, a w szczególności tym, którzy oddali głos na mnie. To wasze zaufanie jest dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej owocnej pracy. Pamiętam ten dzień sprzed 10 lat, kiedy składałem przed państwem obietnicę zmian, przedstawiając z tego miejsca wizję rozwoju, odpowiadającą potrzebom naszych mieszkańców. Dziś, patrząc wstecz, mogę z dumą powiedzieć: zrobiliśmy to! Mogę też śmiało do tego dodać, że jest tu wielu autorów tego dzieła. Ogromną większość zamierzeń udało nam się wspólnie przeprowadzić. Zrealizowaliśmy szereg kluczowych inwestycji, zmodernizowaliśmy znaczną część infrastruktury miejskiej, a także zainicjowaliśmy liczne projekty społeczne i edukacyjne. Gratuluję wszystkim nowo wybranym radnym. Zdobycie mandatu radnego to dowód zaufania ze strony mieszkańców. Oni wierzą w wasze zaangażowanie, kompetencje i wizję rozwoju miasta. Odnoszę wrażenie, że wspólnie stworzymy dobrze działający tandem w postaci organu stanowiącego i wykonawczego, który będzie rzetelnie reprezentować interesy wszystkich mieszkańców. Szczególną troską otaczać będziemy ochronę środowiska naturalnego, dalszą rozbudowę infrastruktury drogowej, rekreacyjnej i sportowej, a także kwestie związane z poprawą naszego bezpieczeństwa.

Następnie wszyscy radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie.

Rotę odczytał radny-senior:

Wierny konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na uwadze dobro mojej gminy i jej mieszkańców

Potem nastąpiły wybory przewodniczącego Rady Miejskiej w Makowie Mazowieckim oraz wiceprzewodniczących rady.

W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Rady Miejskiej w Makowie Mazowieckim został Dariusz Artur Miecznikowski (uzyskał poparcie 15 radnych, czyli wszystkich).

- Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim mnie państwo obdarzyli. Nie spodziewałem się 15 głosów za - powiedział przewodniczący. - Dziękuję i obiecuję, że nie zawiodę waszego zaufania. Drzwi do biura rady zawsze są otwarte przed wami i oczywiście mieszkańcami.

Rada ustaliła (jednomyślnie), że wzorem ubiegłej kadencji, powołanych zostanie dwóch wiceprzewodniczących. Zgłoszone zostały dwie kandydatki: Małgorzata Jolanta Długołęcka oraz Małgorzata Bugaj. W wyniku głosowania obie panie zostały wiceprzewodniczącymi rady, uzyskując po 15 głosów.

Rada Miejska Makowa Mazowieckiego kadencji 2024-2029

 1. Paweł Zmorzyński,
 2. Paweł Falba,
 3. Wiesław Sawicki,
 4. Bożenna Szczygielska,
 5. Przemysław Skórzyński,
 6. Andrzej Tartanus,
 7. Michał Arkadiusz Śmiałkowski,
 8. Mirosław Piątek,
 9. Rafał Paweł Barański,
 10. Anna Gołota,
 11. Zdzisław Sawicki,
 12. Agnieszka Kacprzycka,
 13. Małgorzata Bugaj,
 14. Małgorzata Jolanta Długokęcka,
 15. Dariusz Artur Miecznikowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki