MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Wójt gminy Małkinia Górna złożył życzenia pielęgniarkom

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych wójt gminy Małkinia Górna, Dariusz Rafalik wraz z sekretarzem gminy Cezarym Pietrzakiem odwiedzili z życzeniami i słodkimi upominkami personel medyczny Ośrodka Zdrowia MAK - MED w Małkini Górnej oraz pracowników Ośrodka Zdrowia Sofi w Prostyni.

Moc życzeń oraz kwiaty na ręce naszych pielęgniarek i położnych przekazał Wójt Gminy pan Dariusz Rafalik z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Podczas obu spotkań oprócz życzeń: zdrowia, pomyślności, wytrwałości oraz życzliwości ze strony pacjentów wójt gminy pan Dariusz Rafalik wyraził również słowa uznania dla ciężkiej i wymagającej pracy z chorymi.

Zawód pielęgniarki i położnych nieustannie cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym, a wszystko to za sprawą wspaniałych osób, które każdego dnia opiekują się chorymi robiąc to z ogromną empatią i szacunkiem dla drugiego człowieka, to prawdziwa misja. Dziękuję Wam za to jak pięknie każdego dnia ją realizujecie”

- powiedział wójt gminy Dariusz Rafalik.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione został przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Historycznie zawód pielęgniarki i położnej był postrzegany w charakterze misji. Ludzie niosący pomoc drugiemu człowiekowi utożsamiani byli z wykonywaniem pewnego rodzaju posłannictwa. Obecnie pielęgniarka i położna to osoba z wyższym wykształceniem, która odgrywa bardzo ważną rolę w zespole terapeutycznym m.in. koordynuje proces leczenia pacjenta, wykonuje zabiegi medyczne. To ciężki zawód, wymagający często siły fizycznej, ale przede wszystkim wytrzymałości psychicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki