MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie inwestycje w powiecie ostrowskim z dofinansowaniem samorządu Mazowsza

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. UMWM
Samorząd województwa mazowieckiego pomoże w realizacji dwóch ważnych inwestycji w powiecie ostrowskim. Na zagospodarowanie terenu przy szkole w Ostrowi Mazowieckiej przeznaczy ponad 600 tys. zł, a na przebudowę przepustu w drodze gminnej w miejscowości Łętownica-Parcele – prawie 235 tys. zł. Pieniądze pochodzą z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Budowa i remonty dróg, szkół, kanalizacji czy modernizacja stadionu – to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Jak zaznacza członkini zarządu Janina Ewa Orzełowska, to jeden z największych programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego.

– Wiemy, że samorządy lokalne czekały na tę pomoc. A zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Od modernizacji i budowy dróg lokalnych, kanalizacji, po rozbudowę budynków szkół - mówi.

– Dziś podpisaliśmy umowy na dwie inwestycje w regionie ostrołęckim. To ponad 835 tys. zł na realizację ważnych i wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Pierwsza posłuży uczniom z zespołu szkół w Ostrowi Mazowieckiej, druga wpłynie na bezpieczeństwo kierowców - podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

W ramach prac zostanie rozebrany obecny plac asfaltowy i będzie utwardzony teren pod urządzeniami do gier zespołowych. Będzie wykonany remont schodów do budynku szkoły z pochylnią dla osób z niepełnosprawnością. Powstanie nowy chodnik, altana do wypoczynku wyposażona w stoły, ławki i oświetlenie. Będą nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin i pnączy.

Na terenie szkoły powstanie też podwójne boisko do gry w badmintona o wymiarach 6,1 m x 13,4 m z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Będzie zamontowana naukowa stacja meteorologiczna z urządzeniami pomiarowymi, a także ławka solarna, kosze do segregacji śmieci, ławy piknikowe i słupki oświetleniowe wraz z instalacją. Na realizację inwestycji powiat ostrowski otrzymał z budżetu województwa mazowieckiego ponad 600 tys. zł.

Planowany koszt całkowity tego zadania to 1 012 676 zł (środki powiatu ostrowskiego i dotacja jak wyżej), a termin zakończenia to wrzesień 2024 roku.

Przebudowa przepustu w drodze gminnej w gm. Andrzejewo

Przepust w miejscowości Łętownica-Parcele wymaga remontu – jest skorodowany i ma liczne spękania. Nowy przepust powstanie z konstrukcji stalowej. Element niosący będzie opierać się na fundamencie z kruszywa zagęszczonego. Ciek zostanie zabezpieczony przed rozmyciem, skarpy będą wzmocnione płytami betonowymi, a krawędzie brzegów – palisadą z pali drewnianych. Na realizację inwestycji gmina Andrzejewo otrzymała z budżetu województwa mazowieckiego 234 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki