MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy ruszy budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej? KWP w Radomiu odpowiada

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Nowa siedziba ostrowskiej policji będzie znajdować się przy ul. Broniewskiego.
Nowa siedziba ostrowskiej policji będzie znajdować się przy ul. Broniewskiego. M. Jaroszewska
O nowej siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mówi się od 2019 roku. Kiedy rozpocznie się budowa? Z pytaniami zwróciliśmy się do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W lutym 2021 roku komendant wojewódzki Policji w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion i burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer podpisali akt notarialny o przekazaniu działki przy ul. Broniewskiego (11 489 m²) pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Niedawno, w czwartek, 18 kwietnia 2024 r. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka poinformował, że burmistrz podpisał umowę z komendantem wojewódzkim Policji z siedzibą w Radomiu - insp. Pawłem Herbusiem na przekazanie środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 000 zł na zadanie inwestycyjne pn. "KPP Ostrów Mazowiecka - budowa nowej siedziby - I etap dokumentacja".

Nowa siedziba policji ma znajdować się przy ul. Broniewskiego, na przeciwko targowiska. Początkowo inwestycja miała zakończyć się w 2022 roku, ale tak się nie stało. Dlaczego?

Od 2019 roku Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu podejmuje działania mające na celu wybudowanie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. W 2022 roku zadanie to zostało wpisane do planu inwestycyjnego, jednak z związku z brakiem możliwości zapewnienia płynności finansowej inwestycji została ona przełożona na kolejne lata. Na przełomie 2023/2024 roku podjęto rozmowy z władzami lokalnymi zmierzające do pozyskania dofinansowania realizacji I etapu inwestycji, tj. dokumentacji projektowej. W bieżącym roku zadanie „Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej - budowa nowej siedziby - etap I dokumentacja” zostało ujęte na liście zadań zakwalifikowanych do planu inwestycji na 2024 rok

- wyjaśnia zespół prasowy KWP zs. w Radomiu.

Ponadto, jak tłumaczy dalej zespół prasowy KWP, program inwestycyjny realizowany jest zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 grudnia 2010 roku w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa. Po jego zatwierdzeniu zostanie przeprowadzona procedura mająca na celu wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowo kosztorysowej. Termin realizacji I etapu zadania przewidziano na 2024/2025 rok.

Po zakończeniu etapu I inwestycji planowane jest rozpoczęcia prac związanych z realizacją II etapu, czyli wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej zgodnie z warunkami określonymi w pozwoleniu na budowę. Termin realizacji robót budowlanych wstępnie zaplanowano na lata 2025-2027. Nowa siedziba KPP w Ostrowi Mazowieckiej została zaplanowana jako budynek dwukondygnacyjny zbliżony w kształcie do rzutu litery H.

Co stanie się z obecną siedzibą policji przy ul. Piłata?

Obecnie nie są prowadzone żadne działania dotyczące budynku obecnej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ul. Piłata.

- informuje radomska policja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki