MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Słonecznej w Ostrołęce i budowa ronda w Łęgu Przedmiejskim. Jak przebiega? Zdjęcia z 3.05.2024

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Prace zaczęły się na początku marca 2024 roku. Od tego czasu zamknięty jest dla ruchu odcinek ulicy Słonecznej oraz fragment drogi powiatowej w Łęgu Przedmiejskim. Obowiązują objazdy. Prace na obu odcinkach trwają. Jak to wygląda na początku maja 2024? Zobaczcie.

Przebudowa ulicy Słonecznej w Ostrołęce

Ulica Słoneczna w Ostrołęce przebudowywana jest na odcinku od km 0+715,00 do km 1+665,00, czyli od ulicy Pamięci Narodowej do granicy miasta. Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia prac, wylana jest warstwa asfaltu na jednym pasie. Oczywiście zanim pojawił się asfalt, drogowcy musieli przygotować podbudowę, karczowane były też pobocza.

Wykonawcą jest firma Domost sp. z o.o. Koszt realizacji zadania to 6,7 mln zł (ratusz otrzymał dofinansowanie z subwencji ogólnej Ministerstwa Finansów w wysokości 2,5 mln zł).

Budowa ronda w Łęgu Przedmiejskim

Z kolei budowa ronda w Łęgu Przedmiejskim - na której także, podobnie jak na ul. Słonecznej, widać postępy - powiązana jest z potężną inwestycją - budową mostu na Narwi w Teodorowie. Tu inwestorem jest powiat ostrołęcki.

Przypomnijmy, że w Teodorowie powstaje obiekt mostowy zespolony, stalowo-betonowy, o długości całkowitej 247,7 m i szerokości całkowitej 13,75 m. Na moście zaprojektowano jezdnię drogi powiatowej klasy G o przekroju 2x3,5 m wraz ze ścieżką pieszo- rowerową. W zakres inwestycji wchodzi również budowa trasy głównej drogi powiatowej klasy G, długości 3642,39 m i przekroju 2x3,5 m, łączącej drogę wojewódzką w Teodorowie z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim.

Zgodnie z harmonogramem, most miałby być gotowy na koniec 2025 roku, ale planowane jest skrócenie prac i oddanie mostu do użytku w czerwcu przyszłego roku.

Pisaliśmy o tym w kwietniu 2024.

Planowane łączne koszty inwestycji wynoszą 132 779 876 złotych.

W 2024 roku mają być jednocześnie realizowane trzy inwestycje na drodze powiatowej Ostrołęka - Łęg Starościński. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Stacha Konwy ze Słoneczną, wykonawca realizacji tego zadania planuje również zamknięcie wlotu ulicy Słonecznej w drogę krajową - ulicę Stacha Konwy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki