MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa mostu w Teodorowie. Jak przebiega? Jaki jest stan zaawansowania prac?

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Elementy mostu wykonywane przez Mostostal Kielce. Jeszcze w kwietniu konstrukcja obiektu mostowego zostanie przetransportowana na plac budowy.
Elementy mostu wykonywane przez Mostostal Kielce. Jeszcze w kwietniu konstrukcja obiektu mostowego zostanie przetransportowana na plac budowy. Fot. FB Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Kontynuowane są prace przy budowie obiektu mostowego na Narwi wraz z dojazdami, rozpoczęte w sierpniu 2023 roku - podaje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Stan zaawansowania prac wynosi około 37 proc. - przebiegają zgodnie z zatwierdzonymi harmonogramami. Wykonywane są warstwy podbudowy z kruszywa łamanego zagęszczanego mechanicznie, przepusty oraz ich obrukowanie, trwają roboty ziemne.

Ponadto w toku jest budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim oraz wzmocnienie podłoża nasypów drogowych kolumnami betonowymi typu FDC, które zaprojektowano w strefach występowania gruntów słabonośnych. Wstrzymane są jeszcze prace przy obiektach mostowych ze względu na wysoki stan wody i zalanie części terenów budowy.

Docelowo ma powstać obiekt mostowy zespolony stalowo–betonowy o długości całkowitej 247,70 m i szerokości całkowitej 13,75 m. Na obiekcie mostowym zaprojektowano jezdnię drogi powiatowej klasy G o przekroju 2 x 3,50 m wraz ze ścieżką pieszo – rowerową. W zakres inwestycji wchodzi również budowa trasy głównej drogi powiatowej klasy G, długości 3642,39 m i przekroju 2 x 3,50 m, łączącej drogę wojewódzką w Teodorowie z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim.

Planowane wydatki do poniesienia w 2024 roku wynoszą 63 017 728 zł, w tym:

  • środki własne powiatu w wysokości 13 100 728,00 zł,
  • środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 49 000 000 zł
  • pomoc finansowa gminy Lelis - 617 000 zł i gminy Rzekuń - 300 000 zł.

Planowane łączne koszty inwestycji wynoszą 132 779 876 zł.

Planowany termin zakończenia prac to koniec 2025 roku.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Domost Sp. z o.o., Mostostal Kielce S.A., Raitail Sp. z o.o. Funkcję inżyniera kontraktu pełni firma Safage S.A.S.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki