MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyłoniono wykonawcę DW 627 na odcinku Ostrów - Małkinia. To firma COLAS z Palędzia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Firma COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia wygrała przetarg na dokończenie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło. Dokończenie zadania będzie kosztowało 24 270 360 zł. Informacja o wyłonieniu wykonawcy ukazała się 24 kwietnia.

Otwarcie ofert nastąpiło 22 marca, a 24 kwietnia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił, że firma Firma COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia przedstawiła najkorzystniejszą ofertę i wygrała przetarg na dokończenie drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Orło.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, do którego stanęły 4 firmy został unieważniony - wyceny potencjalnych wykonawców przewyższały możliwości zamawiającego. W lutym ogłoszono drugi przetarg i choć tym razem najniższa kwota także była wyższa niż środki zabezpieczone przez MZDW w Warszawie, tym razem przetarg został rozstrzygnięty.

Przeczytaj także:

Do drugiego przetargu stanęły 3 przedsiębiorstwa: UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, Oddział Infrastruktury w Białymstoku (zadanie wyceniono na 39 120 145, 72 zł), COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia (24 270 360 zł) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego (27 999 947,62 zł).

Co ciekawe zarówno w pierwszym, jak i w drugim przetargu najkorzystniejszą ofertę przedstawiło przedsiębiorstwo COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia, z ta różnicą, że w drugim przetargu kwota była już o 1 222 694,01 zł wyższa.

Przeczytaj także:

Zgodnie z dokumentacją przetargową termin realizacji zamówienia to 10 miesięcy od daty podpisania umowy w tym: do 8 miesięcy od daty podpisania umowy – termin wykonania robót; do 10 miesięcy od daty podpisania umowy - termin realizacji przedmiotu umowy. Droga powinna być zakończona do wiosny 2025 roku.

W kwietniu 2024 roku minęły 3 lata od rozpoczęcia pierwszych prac na drodze wojewódzkiej nr 627 na odcinku Ostrów Mazowiecka - Małkinia Górna.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki