MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park zieleni powstanie w Czarni. W którym miejscu i kiedy?

Kazimierz Żyra
Fot. Kazimierz Żyra
Tu na razie jest ściernisko, ale wkrótce będzie park zieleni. W Czarni naprzeciwko kościoła parafialnego położona jest działka, na której za kilka miesięcy powstanie park zieleni.

Nieruchomość była bardzo zaniedbana. Porastały ją dziko rosnące drzewa, krzewy i zwykłe zielsko. Miejsce to niebawem zmieni swoje oblicze.

Gmina Czarnia otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie w wysokości 200 tys. zł. na utworzenie na wspomnianej działce parku zieleni. Pozyskane środki zostały przekazane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu-Mazowsze dla klimatu 2024. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to około 70 proc. wartości inwestycji. Pozostałe środki na utworzenie parku zieleni pochodzą z budżetu gminy Czarnia (60 tys. zł) oraz funduszu sołeckiego wsi Czarnia (ponad 36 tys. zł).

16 kwietnia 2024 podpisana została umowa z firmą Usługi Projektowe Izabela Sawicka w sprawie sporządzenia projektu. Po wykonaniu wymaganej dokumentacji rozpisany zostanie przetarg na realizację inwestycji. Park zieleni ma powstać najpóźniej do połowy października. Zgodnie z umową w sprawie dotacji projekt musi być rozliczony do tego właśnie terminu.

- Chciałbym gorąco podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu za przyznanie nam środków finansowych na realizację tej inwestycji. Park zieleni niewątpliwie poprawi estetykę tego miejsca, które służyć będzie nie tylko mieszkańcom Czarni. Po drugiej stronie drogi, obok parafialnego kościoła, znajduje się duży parking. W połowie sierpnia organizujemy tam największą imprezę kulturalną w naszej gminie, czyli Niedzielę na Wsi. Jej uczestników i goście nie będzie już straszył widok dzikiego i zaniedbanego placu - mówi Marek Piórkowski, wójt gminy Czarnia.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki