MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaprzysiężenie wójta i radnych gminy w Czarni, 7.05.2024

Kazimierz Żyra
Komisarz wyborczy wyznaczył termin inauguracyjnej sesji Rady Gminy w Czarni na wtorek 7 maja. Odbyła się ona w budynku remizy OSP w Czarni. Obecni byli nie tylko wójt i radni wybrani w kwietniowych wyborach samorządowych, lecz także sołtysi z poszczególnych wsi, dyrektorzy jednostek samorządowych gminy. Powagę chwili podkreślała obecność pocztów sztandarowych szkół podstawowych w Czarni i w Surowem oraz jednostki OSP w Bandysiach.

Po otwarciu obrad radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Kolejny punkt sesji inauguracyjnej to wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy nowej kadencji.

Radni głosowali nad jedną kandydaturą na funkcję przewodniczącego. Dorota Kaczmarczyk z Cyku otrzymała stuprocentowe poparcie. W poprzedniej kadencji sprawowała ona funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Czarni.

Podobnie wyglądało głosowanie w przypadku wiceprzewodniczącego. Jedyny kandydat, Bartosz Pyśk z Czarni uzyskał poparcie wszystkich radnych.

W trakcie sesji ślubowanie złożył wójt Marek Piórkowski. Swoją funkcję będzie sprawował po raz drugi. W kwietniowych wyborach nie miał kontrkandydata. Podczas elekcji uzyskał poparcie 4/5 głosujących.

Po ślubowaniu wójta dokonano wyboru składu osobowego czterech komisji stałych Rady Gminy oraz jej przewodniczących. Radni pojęli także uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla wójta (uległo ono nieznacznej podwyżce).

Po wysłuchaniu informacji i wolnych wniosków obrady pierwszej sesji Rady Gminy zostały zamknięte.

Skład Rady Gminy w Czarni:
1.Danuta Biedka
2. Ewelina Brakoniecka
3. Stanisław Brysiewski
4. Jadwiga Dąbrowska
5. Dorota Kaczmarczyk
6. Krzysztof Szczepan Kurzyński
7. Bartosz Pyśk
8. Aldona Ramotowska
9. Beata Samsel
10. Jacek Paweł Samsel
11. Ryszard Sztemberg
12. Kazimierz Szydlik
13. Martyna Tabaka-Zyśk
14. Sebastian Grzegorz Zapadka
15. Anna Zyśk

Większość, bo 13 radnych reprezentuje KWW Aktywna Czarnia związany z wójtem Markiem Piórkowskim. Radni Bartosz Pyśk i Sebastian Zapadka startowali z KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki