MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Latarnie w Ostrowi będą świecić jaśniej. Miasto planuje modernizację infrastruktury oświetleniowej

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Miasto Ostrów Mazowiecka
Na początku marca Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka ogłosił, że trwa przetarg na modernizację infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta. Zapytaliśmy, czy w ramach modernizacji pojawią się także nowe latarnie na ul. Lubiejewskiej i Małkińskiej, ponieważ otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców, że ulice są słabo oświetlone i niebezpieczne. Mamy odpowiedź.

W związku z sygnałami, które otrzymaliśmy od mieszkańców miasta dotyczącymi słabo oświetlonych ulic, zwróciliśmy się do burmistrza z pytaniami, czy miasto planuje wykonać nowe oświetlenie na ul. Lubiejewskiej (na wysokości nowych marketów i stacji paliw) i Małkińskiej (do ostatnich zabudowań).

Klienci marketów przy Lubiejewskiej sygnalizowali, że przejście dla pieszych na ulicy Lubiejewskiej jest prawie niewidoczne dla kierowców i piesi nie czują się tam bezpiecznie, a mieszkańcy Małkińskiej mówili, że sytuacja na ich ulicy jest bardzo trudna ze względu na trwający remont drogi wojewódzkiej nr 627. W nocy często dochodzi tam do zdarzeń drogowych.

Pod koniec marca otrzymaliśmy odpowiedź z ratusza:

(...) informuję, że modernizacja oświetlenia będzie obejmowała wymianę lamp, które obecnie są eksploatowane. Miasto w ramach rządowego programu "Rozświetlamy Polskę" pozyskało środki na dofinansowanie modernizacji oświetlenia, które przewiduje wymianę przestarzałych, nieefektywnych opraw oświetlenia drogowego i zastąpienie oprawami energooszczędnymi w technologii LED. Montaż nowych lamp wymaga w pierwszej kolejności opracowania dokumentacji projektowej, która stanowi podstawę do budowy sieci oświetlenia ulicznego. Ewentualna realizacja przedsięwzięcia wskazanego w mailu zostanie wzięta pod uwagę podczas tworzenia planu inwestycyjnego montażu nowych lamp na nieoświetlonych odcinkach ulic na terenie miasta.

Pismo podpisał zastępca burmistrza Daniel Choinka.

W ramach modernizacji zaplanowano wymianę 2860 sztuk opraw nieenergooszczędnych istniejących w systemie oświetleniowym gminy na oprawy energooszczędne wykonane w technologii LED gwarantujące możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadające łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i - wykonanie dodatkowych prac montażowo- instalacyjnych, które zapewnią bezawaryjne zasilanie i pracę opraw w okresie wymaganej gwarancji nowo montowanych opraw.

Na modernizację oświetlenia ulicznego Miasto Ostrów Mazowiecka pozyskało dofinansowanie w ramach dziewiątej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – „Rozświetlamy Polskę”. Miasto otrzymało już wstępną promesę na kwotę 4 mln zł.

Otwarcie ofert miało nastąpić 2 kwietnia, ale ze względu na dużą liczbę zapytań składanie ofert przedłużono do 8.04.2024 do godz. 12.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki