Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Robert Chodkowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce, przechodzi na emeryturę

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce
W poniedziałek, 29 stycznia w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyła się uroczysta zbiórka w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne bryg. mgr inż. Roberta Chodkowskiego - zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Uroczystość była okazją do podsumowania 35-letniej pracy zawodowej Roberta Chodkowskiego oraz do złożenia mu podziękowań.

Bryg. Robert Chodkowski również podziękował serdecznie za owocną współpracę, zaangażowanie, okazywaną pomoc i życzliwość uczestniczącym w uroczystej zbiórce strażakom oraz pracownikom. Na ręce druha Janusza Głowackiego – prezesa powiatowego ZOSP RP złożył podziękowania za wspólne działania dla druhów OSP z terenu powiatu ostrołęckiego.

W uroczystej zbiórce uczestniczył komendant miejski PSP w Ostrołęce mł. bryg. Tobiasz Fabiszewski oraz koledzy i koleżanki z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce. W stronę odchodzącego Zastępcy popłynęły słowa podziękowania za wieloletnią wzorową służbę oraz poświęcenie i wysiłek włożony w utrzymywanie bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrołęckiego przez tak wiele lat. Koleżanki i koledzy z pracy złożyli życzenia zdrowia, optymizmu, spełnienia planów, a także życzyli wszelkiej pomyślności, spokoju oraz zasłużonego odpoczynku.

Od początku kariery zawodowej Robert Chodkowski zajmował stanowiska o charakterze operacyjnym. Realizował również zadania z zakresu informatyki, łączności oraz przez wiele lat pełnił funkcję rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce.

Bryg. mgr inż. Robert Chodkowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Ostrołęce na stanowisku kierownika samodzielnej sekcji informatyki i łączności. Po reformie administracyjnej kraju w 1999 roku pełnił służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce na stanowisku zastępcy, a następnie naczelnika wydziału operacyjnego. W 1999 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki na WSA w Łomży. 1 maja 2022 roku mazowiecki komendant wojewódzki PSP powołał go na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce.

Na przestrzeni lat został odznaczony „Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę”, „Złotą Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, „Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju” i „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki