MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukcesy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Przeczytajcie

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W ostatnich dniach uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce osiągnęli znaczące sukcesy w ogólnopolskich etapach olimpiad i konkursach. Gratulujemy!

Uczennica II LO Marta Kołodziejska wraz z Kacprem Gołębiewskim z III LO zostali zwycięzcami prestiżowego konkursu "Matematyka stosowana", którego IX edycja odbyła się na Politechnice Białostockiej. Ogólnopolski konkurs „Matematyka stosowana” to rywalizacja uczniów szkół ponadpodstawowych o indeks na dowolny kierunek studiów stacjonarnych prowadzony w Politechnice Białostockiej. Organizuje ją Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki PB. W organizacji konkursu uczestniczą także wszystkie wydziały uczelni oraz Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej. Opiekunem Marty jest Beata Kotowska.

4 - 6 kwietnia w Radomiu odbył się finał XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, której tematem w tym roku była katolicka nauka społeczna. Ze wszystkich 41 polskich diecezji zjechało się 120 uczniów, aby przez dwa dni zmagać się z tym trudnym zagadnieniem. Naszą łomżyńską diecezję reprezentowała trójka uczniów z Ostrołęki, a w tym dwoje z II Liceum : Szymon Kozon z kl. II e i Maria Grzegorczyk z kl. III a. W styczniu bowiem podczas etapu diecezjalnego tej Olimpiady Szymon zajął pierwsze miejsce, a Marysia trzecie.

Podczas etapu ogólnopolskiego po części pisemnej i ustnej Szymon uplasował się na 10 miejscu i zyskał tytuł laureata Olimpiady, a Marysia zajęła 12 miejsce i zdobyła tytuł finalistki Olimpiady. Oba te tytuły są oficjalnie uznawane na wszystkich uczelniach w Polsce. Otwierają im też drogę na wybrane kierunki kilkunastu uczelni w Polsce. Opiekunem uczniów był Sławomir Kęsicki.

11 kwietnia 2024 r. w SGH w Warszawie odbył się etap centralny XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Finalistą olimpiady został uczeń klasy IV d- Adam Żebrowski. Wierzymy, że rozpoczęta w ten sposób przygoda z przedsiębiorczością potrwa długie lata i przyniesie Adamowi wiele sukcesów! Opiekunem ucznia była Anna Cholewińska.

Tomasz Charyton, Mateusz Morawski, Szymon Gruszka z klasy IV f, Karolina Dauksza z klasy III f i Franciszek Parzych II g zostali finalistami Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi. Opiekunem uczniów była Beata Markowska.

Paweł Goździewski to uczeń III klasy. Jest on jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła trenuje od 12 lat i może pochwalić się wieloma znaczącymi osiągnięciami.

Oto niektóre z nich:

  • Mistrzostwo Europy w kategorii junior -70kg 20.05.2023 we Wrocławiu
  • Brązowy medal na Pucharze Europy w kategorii junior -70kg 09.12.2023 w Budapeszcie
  • Brązowy medal na Pucharze Europy w kategorii junior -65kg 05.11.2022 w Myślenicach
  • Brązowy medal na mistrzostwach polski w kategorii junior -70kg 25.11.2023 w Bartoszycach
  • Srebrny medal na pucharze polski w kategorii junior -70kg 16.11.2023 w Katowicach
  • Złoty medal na pucharze polski w kategorii junior -65kg 17.12.2022 w Płotach

Paweł jest też ostrołęckim stypendystą a także wielokrotnym laureatem nagród okolicznościowych.

Justyna Mościcka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki