Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków w Prostyni. Druga edycja wydarzenia odbyła się 10.12.2023

Hanna Chromińska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dla każdego coś smacznego, przyjemnego i pożytecznego - taką formułę przyjęli organizatorzy II Mikołajkowego Kiermaszu Przedszkolaków, który odbył się w SP w Prostyni.

W niedzielę 10 grudnia 2023 społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni zaprosiła wszystkich chętnych na II Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków. Zanim nastąpiło oficjalne rozpoczęcie kiermaszu w hali sportowej Szkoły Podstawowej pojawili się goście zainteresowani bogatym programem i zróżnicowanymi atrakcjami. Od 9.00 czynne były stoiska ze stroikami i ozdobami świątecznymi oraz bogatą ofertą świątecznych przysmaków. Część gości przed degustacją bigosu, pierogów i ciast oglądała wystawę prawie 200 prac plastycznych biorących udział w konkursie pt. „W krainie świętego Mikołaja”. Najmłodsi korzystali z możliwości zrobienia brokatowych tatuaży i kartek świątecznych, a w kolejce do zdjęć w świątecznej scenografii ustawiały się całe rodziny.

- Po raz drugi spotykamy się na imprezie, której celem jest wsparcie naszego przedszkola, do którego uczęszcza 72 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dziękuję za przybycie pani Bożenie Kordek – wójtowi gminy Małkinia Górna, panu Jackowi Bogdanowi – przewodniczącemu Rady Gminy Małkinia Górna, panu Dariuszowi Rafalikowi – radnemu powiatu ostrowskiego, Józefowi Jagiełło, Mirosławowi Niedźwiedziowi i Mariuszowi Rytel-Andrianik - radnym gminy Małkinia Górna, przedstawicielom sponsorów, gościom specjalnym i wszystkim, którzy będą korzystać z mnóstwa atrakcji przygotowanych przez rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły - powiedziała, otwierając II Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków, Ewa Szymanik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni. - Zapraszam do stoisk z ozdobami świątecznymi oraz wigilijnymi potrawami i ciastami, a także na Bazarek Wymiany „Targi Dobra” prowadzony przez Szkolne Koło Wolontariatu „Razem Silniejsi”. Dochód z dzisiejszego kiermaszu chcemy przeznaczyć na budowę przedszkolnego ogródka i zagospodarowanie przestrzeni do prowadzenia zajęć z dzieciakami na świeżym powietrzu. Każda złotówka, którą państwo tu wydacie przyczyni się do zrealizowania naszych planów.

Pierwszym punktem imprezy było wręczenie nagród czwórce najlepszych uczniów prostyńskiej SP. Dyrektor Ewa Szymanik wręczyła uczniom dyplomy, pamiątkowe statuetki i upominki, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

W lekkiej formie o poważnych sprawach opowiedział ratownik medyczny Mariusz Stefaniuk. Kierując się jego wskazówkami młodsi i starsi doskonalili umiejętność pomocy w przypadku zasłabnięcia, skaleczenia i oparzenia.

Oprawę muzyczną kiermaszu zapewnili: zespół Wierz Tylko i schola dziecięca działająca przy parafii Dobrego Pasterza i Centrum Ewangelizacji diecezji łomżyńskiej w Ostrowi Maz., zespół ludowy „Małkinianka” i Mirosław Sienicki.

Kolejną atrakcją kiermaszu było spotkanie z aktorkami – Lidią Sadową (to jej głosem mówiła Elsa z „Krainy lodu”) i Joanną Jabłczyńską (prawniczką, piosenkarką, aktorką - „Treflinką”, ambasadorką wielu akcji charytatywnych). Obie panie odpowiadały na specjalnie przygotowany zestaw pytań i przeczytały fragment świątecznej bajki. Pani Joanna, która w sobotę obchodziła urodziny otrzymała od społeczności szkolnej drobny upominek, a od wszystkich życzenia i głośne „Sto lat!”

Na konkurs pt. „W krainie świętego Mikołaja” napłynęło prawie 200 prac plastycznych wykonanych przez przedszkolaków i uczniów klas I-III z całej gminy. Patronat nad konkursem objęła Bożena Kordek – wójt gminy Małkinia Górna. W dwóch kategoriach jury przyznało po trzy nagrody główne i 10 wyróżnień.

Kategoria przedszkola:

 1. Antonina Dłuska (oddział przedszkolny w Prostyni)
 2. Franciszek Witkowski (Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej)
 3. Amelia Sternik (oddział przedszkolny w Glinie)

Wyróżnienia:

 • Adrianna Ferenc (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej)
 • Zofia Przywoźna (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej)
 • Aleksandra Kania (oddział przedszkolny w Prostyni)
 • Antoni Dłuski (oddział przedszkolny w Prostyni)
 • Agata Imbrzykowska (oddział przedszkolny w Prostyni)
 • Matylda Ambroziak (oddział przedszkolny w Prostyni)
 • Aleksander Kuziak (Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej)
 • Julia Bednarczyk (Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej)
 • Filip Najgrodzki (oddział przedszkolny w Glinie)
 • Liliana Ferenc (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej)

Kategoria klasy I-III

 1. Nadia Ambroziak (Szkoła Podstawowa w Prostyni)
 2. Aleksander Szydlik (Szkoła Podstawowa w Glinie)
 3. Eliza Witkowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej)

Wyróżnienia:

 • Szymon Renik (Szkoła Podstawowa w Prostyni)
 • Wiktoria Kucharek (Szkoła Podstawowa w Prostyni)
 • Katarzyna Wojtyra (Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej)
 • Filip Młyński (Szkoła Podstawowa w Prostyni)
 • Piotr Czarnecki (Szkoła Podstawowa w Kiełczewie)
 • Gabriel Jarząbek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Małkini Górnej)
 • Bartosz Świerżewski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Małkini Górnej)
 • Antoni Zawistowski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Małkini Górnej)
 • Szymon Sienicki (Szkoła Podstawowa w Glinie)
 • Gabriela Dłuska (Szkoła Podstawowa w Prostyni)

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali ufundowane przez panią wójt hulajnogi i kaski, wyróżnieni otrzymali gry planszowe, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Po wręczeniu nagród w hali odbyły się występy przedszkolaków i uczniów, a w zagrodzie przed wejściem do szkoły pojawiły się cztery puchate alpaki.

II Mikołajkowy Kiermasz Przedszkolaków w Prostyni zakończył się około godz. 17.00. Organizatorzy zgodnie uznali, że impreza była bardzo udana, a jej przebieg i wyniki dobrze rokują planom wsparcia oddziału przedszkolnego oraz organizacji kolejnych imprez. Dyrektor Ewa Szymanik, której rodzice podziękowali za zaufanie i współpracę, w ciepłych słowach skomentowała ich zaangażowanie i styl działania.

Za sprawą licznych odwiedzających skromny szkolny kiermasz przekształcił się w prawdziwy świąteczny festiwal. Goście opuszczali naszą szkołę najedzeni, uśmiechnięci, zrelaksowani i w dużej liczbie zaopatrzeni w piękne świąteczne ozdoby. To zasługa tygodni planowania, a potem ciężkiej pracy zespołowej. Mam nadzieję, że kolejne imprezy będą równie udane. Dziękuję wszystkim i bądźmy nadal razem, bo wtedy rzeczywiście jesteśmy silniejsi!

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki