MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja "Małe dziecko – sygnały ostrzegawcze. Interdyscyplinarne spojrzenie na rozwój dziecka” w Czerwinie

OPRAC.: red.
Fot. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czerwinie
19 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwinie odbyła się konferencja nt. "Małe dziecko – sygnały ostrzegawcze. Interdyscyplinarne spojrzenie na rozwój dziecka,” zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwinie.

Jak relacjonuje Katarzyna Dragow-Kubeł, konferencja wzbudziła duże zainteresowanie rodziców dzieci do 6. roku życia, dyrektorów i nauczycieli - specjalistów pracujących w żłobkach, przedszkolach i szkołach oraz pracowników GOPS-ów.

W konferencji uczestniczyli: Marcin Grabowski - poseł na Sejm, Magdalena Pietras – dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Grzegorz Długokęcki – wójt gminy Czerwin oraz Waldemar Skurzyński - dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Rzekuniu.

- Zebrani mieli okazję wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących rozwoju małego dziecka z perspektywy fizjoterapeuty – terapeuty SI, psychologa, pedagoga specjalnego i logopedy. Wskazano też najczęściej spotykane problemy rozwojowe dzieci. Dużo uwagi poświęcono sygnałom ostrzegawczym występujących u dzieci ze spektrum autyzmu. Ważnym głosem w dyskusji dotyczącej rozwoju dzieci do 6 roku życia były wystąpienia rodziców dzieci, którzy korzystali ze wsparcia poradni w ramach Programu WWRD. Było to bardzo ważne spotkanie w trosce o harmonijny rozwój małego dziecka - informuje Katarzyna Dragow-Kubeł. - Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, prelegentom za wystąpienia, a wszystkim pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie za bardzo duże zaangażowanie w organizację konferencji. Wszystkim życzymy jak najwięcej dobra wokół nas i zawsze uśmiechniętej buzi naszych najmłodszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki