MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Międzypokoleniowy Dzień Rodziny w Czarni zintegrował mieszkańców gminy

Kazimierz Żyra
Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony jest 15 maja. W gminie Czarnia obchody tego święta zostały przesunięte na czwartek 23 maja. Międzypokoleniowy Dzień Rodziny w Czarni miał na celu integrację osób w różnych przedziałach wiekowych.

W imprezie wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni, szkół podstawowych w Czarni i w Surowem, jak też ich starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia. W organizację włączyły się także inne instytucje. Przygotowanie Międzypokoleniowego Dnia Rodziny było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy w Czarni, szkół podstawowych w Czarni i w Surowem, Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni, Kół Gospodyń Wiejskich w Brzozowym Kącie, Cyku i Długiem oraz strażaków z jednostek OSP.

Program obchodów Międzypokoleniowego Dnia Rodziny był mocno rozbudowany. Na początek na scenie w remizie OSP w Czarni pojawili się uczniowie, którzy są członkami prowadzonej przez Pawła Dąbkowskiego Kurpiowskiej Akademii Smyczkowej. Po ich występie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Międzypokoleniowy Dzień Rodziny wspólnie otworzyli: wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski, przewodnicząca Rady Gminy w Czarni Dorota Kaczmarczyk i dyrektor Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia Ewelina Dylewska-Dercz. Szczególne wzruszenie podczas oficjalnego otwarcia udzieliło się Dorocie Kaczmarczyk:

Podczas zagranicznych podróży miałam okazję obserwować więzi łączące przedstawicieli najmłodszego pokolenia z ich dziadkami. Było to dla mnie bardzo wzruszające. Chciałabym, żeby takie relacje można było zbudować także u nas. Dlatego też cieszę się, że udało się zorganizować taką imprezę w naszej gminie. Są tu dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy

- powiedziała przewodnicząca Rady Gminy.

Po oficjalnym otwarciu na scenie w remizie OSP w Czarni zaprezentowali się uczestnicy „Mini Playback Show”. Były występy duetów, grup uczniów z poszczególnych klas oraz zespołów rodzinnych. Były popisy wokalne i taneczne najmłodszych oraz członków Klubów Senior+ w Czarni, Długiem i gościnnie ze Starego Myszyńca. Wszystkie występy były oceniane przez wieloosobowe jury. Najlepsi wykonawcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Nagrody pocieszenia wręczono wszystkim uczestnikom. Dyrektorzy jednostek samorządowych gminy wręczyli podziękowania dla sponsorów prywatnych, którzy wsparli finansowo i rzeczowo organizację imprezy. Uczniowie biorący udział w projekcie „Postaw na Słońce” zawiesili plakaty podsumowujące ich działania. Rozdawali również ulotki dotyczące programu „Czyste powietrze” oraz zaproszenia na spotkanie z wójtem gminy. W remizie odbył się także interaktywny spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej. Zaprezentowali go aktorzy Teatru Kurtyna z Krakowa.

Dalsza część imprezy odbyła się na placu obok remizy OSP. Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni przeprowadziły loterię popularyzującą czytelnictwo. W namiotach czekał darmowy poczęstunek. Serwowano dania z grilla, kanapki, ciasta i chłodne napoje. Były zabawy i animacje dla najmłodszych. Na koniec przeprowadzono zawody sportowe. Uczestniczyły w nich zespoły złożone z członków rodzin. W programie były m.in. „bieg kelnera”, „wyścig trzech nóg”, wyścigi w workach i we wlewaniu wody do butelek. Na zwycięskie zespoły czekały nagrody i pamiątkowe medale. Każda z drużyn otrzymywała nagrody pocieszenia. Pomimo zmieniającej się pogody zrealizowano wszystkie punkty programu Wielopokoleniowego Dnia Rodziny. Kolejna edycja imprezy już za rok.

Organizacja Międzypokoleniowego Dnia Rodziny była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, który na ten cel przyznał dotację dla Młodzieżowej Rady Gminy w Czarni. Sponsorami imprezy było także Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarni. Duże znaczenie miała pomoc ze strony sponsorów prywatnych. Byli nimi: firma ALDO z Surowego, firma „Agropal” z Surowego, firma JBB z Łysych, firma War-Car z Czarni, GS „Samopomoc Chłopska” w Myszyńcu, „Karczma Marysieńka” z Myszyńca, cukiernia „Alunia” z Myszyńca, sklep spożywczo-przemysłowy „Kacperek z Myszyńca oraz Stowarzyszenie „Inicjatywy bez Wykluczeń”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki