MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przerwy w dostawie prądu w regionie. Ostrołęka i powiaty: ostrołęcki, ostrowski i makowski 19 - 27.06.2024

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Przerwy w dostawie prądu w regionie. Ostrołęka i powiaty: ostrołęcki, ostrowski i makowski. PGE Dystrybucja na bieżąco podaje harmonogram zaplanowanych prac, które spowodują, że w naszych domach nie będzie prądu. Co zrobić, gdy w harmonogramie nie są zaplanowane prace w naszym miejscu zamieszkania, a prądu nie ma? Może to być spowodowane awarią.

Szczegółowy harmonogram zaplanowanych prac znajduje się w galerii:

Awarie w sieci niskiego napięcia

Sieć napowietrzna niskiego napięcia jest wrażliwa na warunki zewnętrzne, np. warunki atmosferyczne - zwarcia spowodowane przez wiatr, wyładowania atmosferyczne, a także związane z oddziaływaniem ludzkim - zarzutki, zerwania linii itp. Zdarzenia awaryjne powodują zadziałanie zabezpieczeń linii - przepalenie bezpieczników, skutkują przerwą w dostawie.

Jeśli zauważysz świecenie, błyski na linii - dzwoń pod numer 991. Twoja informacja usprawni działania pogotowia energetycznego.

Sieć kablowa niskiego napięcia jest wielokrotnie mniej awaryjna od sieci napowietrznej. W tej sieci awarie najczęściej spowodowane są działaniem mechanicznym, np. koparka, budowa elementów ziemnych.

Awarie w sieci średniego napięcia

Główną przyczyną awarii na sieci SN jest działanie czynników zewnętrznych: wysokie drzewa, gałęzie na linii, ptaki itp. oraz atmosferycznych: silny wiatr, wyładowania atmosferyczne, ciężki śnieg, szadź. Wszystkie te przyczyny mogą powodować przerwy w zasilaniu oraz zaniki napięcia.

Jeżeli istnieje jakiekolwiek zagrożenie, dzwoń na numer 991 - pogotowie energetyczne

Awarie w sieci wysokiego napięcia

Awarie w tej sieci występują dużo rzadziej, przyczyny są takie same jak w sieciach średniego i niskiego napięcia. Uszkodzenia w tej sieci najczęściej objawiają się chwilowym "przysiadem" napięcia.

Źródło: PGE Dystrybucja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki