MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Festyn Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. OSM świętuje 65-lecie

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wokół siedziby OSM przy ul. Hallera w sobotnie popołudnie 15 czerwca przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Festyn trwa do wieczora, warto zajrzeć. Są występy, dmuchańce, pyszne jedzenie, stoiska z różnymi rzeczami.

To festyn z okazji 65-lecia Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej - najstarszej i największej w mieście.

Otworzył go przed godz. 13.00 przyjemny koncert liczącej sobie blisko 120 lat orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, obecnie pod batutą Zenona Brożyny. Muzycy wykonali polskie i zagraniczne utwory. Gdy zagrali walczyka, przed sceną kilka osób ruszyło w tan. Utwory zapowiadał, ale też snuł opowieść o dawnej Ostrołęce Zdzisław Markiewicz. Młodsi słuchacze mogli się dowiedzieć między innymi, że kilkadziesiąt lat temu w Ostrołęce były trzy miejsca, w których odbywały się zabawy taneczne: przy remizie OSP, w parku oraz na plaży.

Po tym koncercie prowadząca wydarzenie Agnieszka Kornaga-Bałdyga (niestrudzenie zagrzewająca do oklaskiwania wykonawców, a także do śpiewu i tańca) zaprosiła na scenę władze Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej: Roberta Adamczyka - przewodniczącego Rady Nadzorczej OSM, Annę Popławską - prezes OSM, Tadeusza Zawistowskiego - zastępcę prezesa OSM, Jolantę Sadłowską - członikinię zarządu OSM i Jana Drabota - zastępcę przewodniczącego RN OSM.

- To jubileusz OSM, który zdecydowaliśmy się świętować wraz z państwem na festynie. Obchodzimy 65 lat Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Inaczej mówiąc, to żelazna rocznica - mówiła Anna Popławska, prezes OSM. I podała kilka faktów z historii spółdzielni.

Spółdzielnia mieszkaniowa rozpoczęła działalność 18 sierpnia 1959 roku.

- Od tego momentu cały czas się rozwijała, budowała i miała coraz więcej mieszkańców - podkreśliła pani prezes. - Pierwszy budynek, jaki spółdzielnia odkupiła do Miejskiej Rady Narodowej - to był budynek przy ul. Szkolnej (dziś Chętnika 9). Był to budynek, w którym mieszkania ogrzewane były piecami kaflowymi. Z każdym rokiem spółdzielnia budowała więcej. Kolejne budynki powstały przy ul. Sienkiewicza. I tak dotrwaliśmy do dziś - mówiła. - Dzisiaj mamy tych budynków mieszkalnych 108. Dysponujemy także 12 pawilonami handlowymi, które służą nam do pozyskiwania dodatkowych zysków. Mamy 5015 członków, 4382 mieszkania. Jesteśmy największą spółdzielnią mieszkaniową w Ostrołęce i chcielibyśmy jako zarząd i pracownicy spółdzielni, aby te wieloletnie zasoby utrzymane były w dobrym stanie technicznym i żeby jeszcze przez wiele lat służyły naszym mieszkańcom.

- Cieszę się bardzo, że tak licznie przybyli państwo na nasz piknik. Prosimy, byście korzystali ze wszystkich atrakcji - dodała Jolanta Sadłowska.

- W imieniu Rady Nadzorczej OSM chciałem państwu podziękować za przybycie i sądzę, że do godz. 18.00 będzie nas jeszcze więcej. Życzę miłej zabawy - dodał Robert Adamczyk.

- Życzymy państwu miłych wrażeń. Festyn uważam za otwarty - podsumowała prezes OSM Anna Popławska.

Po części oficjalnej sceną zawładnęły dzieci - jako pierwsze wystąpiły maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 10. Zaśpiewały, a po nich zatańczyły dzieci z PM nr 13.

Do wieczora sporo się jeszcze będzie działo. Zobaczcie szczegółowy program festynu:

TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki