MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki. Uroczystość odbyła się 12.06.2024 w Ostrołęckim Centrum Kultury

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki. Uroczystość odbyła się w środę 12.06.2024 w Ostrołęckim Domu Kultury. Był czas na podsumowanie, gratulacje, podziękowania, a także część artystyczną przygotowaną przez seniorów.

Zakończenie roku akademickiego Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się w środę 12.06.2024 w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uroczystość zapoczątkował Chór OUTW pieśnią Gaudeamus igitur, przy akompaniamencie Bożeny Harasimowicz-Pęzy.

Jako pierwsza głos zabrała wiceprezydent Ostrołęki, Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz.

Widzę na sali wiele znajomych twarzy, spotkałam nawet koleżankę z pracy. i wiem, że właśnie podczas zajęć uniwersytetu rozwija swoje pasje, na które nie miała wcześniej czasu: maluje, tańczy, uczestniczy w wykładach. Wiem, że dla wielu z Państwa uczestniczenie w zajęciach jest radością i chciałabym, żebyśmy ten rok akademicki podsumowali puentą, że nigdy nie jest za późno na to, żeby się uczyć; nigdy nie jest za późno na to, żeby realizować swoje pasje i nigdy nie jest za późno, by móc przebywać w towarzystwie innych osób i uczyć się od siebie

- powiedziała pani prezydent.

Do życzeń i gratulacji dołączył prezydent Paweł Niewiadomski, który przyszedł po zakończonym w ratuszu spotkaniu "Pisa - Narew - szlak aktywnej turystyki wodnej".

Dziękuję za zaproszenie. Kolejny rok za Wami. Jest mi niezmiernie miło, że tak wielu seniorów aktywnie uczestniczy w UTW. Cieszę się, że macie Państwo gdzie wyjść. Wspólne wyjścia, wydarzenia, uroczystości pozwalają Państwu cieszyć się życiem. Ważne, że znajdujecie czas dla siebie, realizujecie swoje pasje. Życzę udanych wakacji i życzę, aby nowy rok akademicki przyniósł Państwu wiele nowych wrażeń

- życzył prezydent.

Głos zabrał także Ryszard Sidorzak, przewodniczący samorządu OUTW, który podziękował za możliwość spotkań w ramach UTW i wymienił, w jakich zajęciach i wydarzeniach brali udział.

Uroczystość poprowadził Stanisław Orłowski, który podsumował w kilku zdaniach działalność UTW:

Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje od 2013 roku. Na przestrzeni 11 lat działalności uniwersytetu jego słuchaczami były 664 osoby. Świadczy to o ogromnej potrzebie edukacji przez osoby dojrzałe, które nie pracując już zawodowo mają czas na realizację swoich pasji i zainteresowań. W chwili obecnej OUTW liczy 267 słuchaczy. W roku akademickim 2023/2024 dołączyło aż 45 nowych osób. Bardzo nas to cieszy. Świadczy to o ogromnej potrzebie rozwijania tej formy działalności. W ramach czesnego słuchacze uczestniczyli w zajęciach teatralnych, zajęciach chóru i wykładach. Dodatkowo słuchacze pierwszego roku bezpłatnie mogli skorzystać z nauki języka angielskiego. Oprócz tego słuchacze uczestniczyli w zajęciach: gimnastyka dla seniorów, joga, taniec w kręgu, latino dance solo, zajęcia ogólnoplastyczne, zajęcia malarskie, zajęcia taneczne z elementami aerobik oraz zajęcia języka angielskiego. W każdą środę odbywały się wykłady, na których przybliżano wiedzę z różnych dziedzin: historii, spraw społecznych, turystyki, bezpieczeństwa, literatury, zdrowia. Łącznie w roku akademickim 2023/2024 odbyły się 32 wykłady. Grupy teatralne OUTW zaprezentowały sześć programów okolicznościowych: z okazji Mikołajek, Walentynek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia kobiet, Wigilii oraz Dnia matki. Występom towarzyszył chór uniwersytetu- przy okazji programu wigilijnego i walentynkowego. Chór wystąpił także podczas wyborów samorządu słuchaczy OUTW. Grupy teatralne wystąpiły także w Centrum Kultury kurpiowskiej w Kadzidle, w Zakładzie Karnym w Przytułach, Domu Seniora w Czerwinie, Centrum Aktywności Seniora, brały udział w Orszaku Trzech Króli oraz zaprezentowały spektakl "Biuro matrymonialne" podczas Wiosny Teatralnej. Podczas Dnia Seniora, czyli akcji informacyjnej zorganizowanej przez ZUS w Ostrołęce słuchacze włączyli się w akcje promocyjne UTW. Wraz z Komendą Miejską Policji w Ostrołęce słuchacze nagrali spot o bezpieczeństwie seniorów na drodze. Seniorzy chętnie uczestniczyli w wycieczkach, spektaklach, spotkaniach towarzyskich organizowanych przez samorząd uniwersytetu. Wśród wydarzeń warto wspomnieć dwutygodniowy turnus zdrowotny w Łebie, odbył się też bal karnawałowy, w którym uczestniczyło 78 osób.

W dalszej części uroczystości wręczono podziękowania, dyplomy i kwiaty wszystkim instruktorom, wykładowcom, a także osobom zaprzyjaźnionym z OUTW.

Na zakończenie słuchacze zaprezentowali część artystyczną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki