Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budynek SDH przy 3 Maja własnością miasta Ostrów Mazowiecka. Co znajdzie się w budynku? Umowę podpisano 14.02.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka
14 lutego burmistrz Jerzy Bauer i prezes PSS SPOŁEM Adam Rostkowski dopełnili formalności kupna-sprzedaży nieruchomości położonej przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Dubois.

W budynku zaplanowano m.in. utworzenie domu dziennego pobytu dla osób starszych, centrum interwencji kryzysowych oraz miejsca dla młodych.

O zamiarze kupna budynku należącego do PSS Społem, znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Dubois, burmistrz Jerzy Bauer mówił podczas spotkania noworocznego. Lata temu w tym obiekcie znajdował się m.in. sklep spożywczy, a w ostatnich latach sklepy odzieżowe (np. Textil Market). Przez długi czas budynek był wystawiony na sprzedaż, ale chętnych do zakupu dużego obiektu w centrum miasta - nie było.

W grudniu rada miasta wyraziła zgodę na zakup budynku. Miasto planuje utworzyć tu Dom Dzienny Pobytu dla osób starszych i powołać Centrum Interwencji Kryzysowych dedykowane głównie dzieciom i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem osób doświadczających przemocy. Ponadto ma się tu znaleźć miejsce m.in. dla Teatru Scena Kotłownia.

Przypomnijmy, że prawie 5 lat temu Teatr "Scena Kotłownia" musiał opuścić lokal Bursy Szkolnej, w której działał przez 16 lat. Otworzył scenę tymczasową, najpierw na ul. Prusa, później na ul. Lubiejewskiej. W styczniu 2024 roku Scena Kotłownia musiała opuścić tymczasowe miejsce i została ponownie bez siedziby. Obecnie zespół teatralny spotyka się w prywatnych domach.

8 lutego w Ostrowi odbyło się spotkanie wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc, burmistrza Jerzego Bauera z kierownikiem teatru Rafałem Swaczyną, które miało na celu znalezienie rozwiązania trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się ostrowski zespół.

W czasie dyskusji zauważono możliwość umieszczenia Sceny Kotłownia w planowanym na cele społeczne budynku SDH, który miasto ma kupić w najbliższym czasie. Nie wiadomo kiedy teatr mógłby się wprowadzić, bo lokal wymaga generalnego remontu i odpowiedniej adaptacji. Poprzednia siedziba Sceny Kotłownia przy ul. Rubinkowskiego nie została wyremontowana ze względu na zbyt wysokie koszty. Jednak zespół cały czas wierzy, że prowadzone rozmowy, życzliwość mieszkańców miasta oraz powiatu ostrowskiego i chęć działania dla wspólnego dobra, to szansa na rozwiązanie problemu, które zaowocuje powstaniem pięknej sceny dla ostrowskiego zespołu teatralnego i wszystkich mieszkańców - relacjonuje teatr.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki