MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Co z nową Komendą Powiatową Policji w Ostrowi? Trwa pozyskiwanie środków na I etap zadania

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Pierwsze kroki w kierunku zbudowania nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej zostały podjęte w 2019 roku. Początkowo planowano, że inwestycja zostanie zbudowana do 2022 roku, jednak potem sprawa się skomplikowała - m.in. przez pandemię covid. Co dalej z budową nowej siedziby policji?

Decyzja o budowie nowej komendy zapadła na sesji rady miasta w czerwcu 2019 roku. Inwestycja miała kosztować 22 – 25 mln zł, a budowa miała potrwać do 2022 roku (teraz można przypuszczać, że kwota będzie dwukrotnie większa). W lutym 2021 roku komendant wojewódzki Policji w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion i burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer podpisali akt notarialny o przekazaniu działki (11 489 m²) pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Potem o inwestycji zrobiło się cicho.

Jednak w czwartek, 18 kwietnia 2024 r. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka poinformował, że burmistrz miasta Jerzy Bauer podpisał umowę z komendantem wojewódzkim Policji z siedzibą w Radomiu - insp. Pawłem Herbusiem na przekazanie środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 000 zł na zadanie inwestycyjne pn. "KPP Ostrów Mazowiecka - budowa nowej siedziby - I etap dokumentacja".

Nowa komenda zostanie zbudowana przy ul. Broniewskiego. Inwestycja ma składać się z kilku obiektów oraz dużego parkingu. Policjanci będą mieć też strzelnicę. Nowa siedziba z pewnością polepszy warunki pracy ostrowskich policjantów, bo zarówno budynek komendy przy ul. Piłata, jak również parking, który mają do dyspozycji policjanci, są niewielkie, a warunki pracy - mało komfortowe.

Z pytaniami o to, kiedy ostrowska policja będzie mieć nową siedzibę, zwróciliśmy się do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Czekamy na odpowiedź.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki