MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hubert Betlejewski nowym burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej. 21.04.2024 wygrał z Jerzym Bauerem w drugiej turze

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
45-letni Hubert Betlejewski (KO) wygrał w drugiej turze wyborów samorządowych z Jerzym Bauerem (PiS) i tym samym zostanie nowym burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów Jerzy Bauer uzyskał 2994 głosów (33,89 proc.), a Hubert Betlejewski 2545 głosów (28,81 proc.).

Znamy wstępne wyniki wyborów na burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Wszystko wskazuje na to, że nowym burmistrzem naszego miasta będzie pan Hubert Betlejewski. Gratuluję i życzę siły w sprawowaniu mandatu. Wszystkim moim wyborcom, wszystkim osobom, które mi zaufały, bardzo serdecznie dziękuję

- napisał w niedzielny wieczór w mediach społecznościowych Jerzy Bauer.

W wyborach samorządowych Hubert Betlejewski reprezentował Koalicję Obywatelską. Nowy burmistrz ma 45 lat, żonę oraz troje dzieci. Z wykształcenia prawnik, prowadzi działalność gospodarczą. Jak mówił, jego rodzina to ostrowiacy od pokoleń, on sam również jest związany z Ostrowią.

Wyniki drugiej tury wyborów w Ostrowi Mazowieckiej:

  • Hubert Betlejewski - 58,37 proc. głosów
  • Jerzy Bauer - 41,63 proc. głosów

"Ostrów Mazowiecka, Sokołów Podlaski i Kazimierza Wielka - to jest dopiero coś" - skomentował wyniki wyborów na X premier Donald Tusk

Z jakim programem wyborczym kandydat szedł do wyborów?

Publikujemy program wyborczy zawarty na ulotce Huberta Betlejewskiego.

Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego: "Rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę będą tylko szły w górę - będziemy temu przeciwdziałać! Skoncentrujemy się na pozyskaniu bezzwrotnych środków finansowych z UE i z budżetu państwa by na naszym terenie stworzyć system oparty na połączeniu odnawialnych źródeł energii z konwencjonalnymi. Dzięki temu mieszkańcy Ostrowi będą oddychali zdrowszym powietrzem, a jednocześnie płacili niższe rachunki za ogrzewanie i ciepła wodę".

Rozbudowa oczyszczalni ścieków: "Mamy dość smrodu w mieście! Wprowadzimy ekologiczne rozwiązania, które zdecydowanie zwiększą przepustowość naszej oczyszczalni ścieków. Na to pozyskamy europejskie i rządowe środki finansowe, które właśnie na takie cele są przeznaczone".

Budowa nowej siedziby MDK i sali widowiskowej: "Najwyższy czas by mieszkańcy Ostrowi mogli pójść w swoim mieście na koncert, przedstawienie teatralne lub inne wydarzenie kulturalne! Miejski Dom Kultury bardzo potrzebny jest też naszej młodzieży i naszym seniorom. Jesteśmy przekonani, że na ten cel uzyskamy dedykowane kulturze bezzwrotne finansowanie z Unii Europejskiej i rządu."

Tereny inwestycyjne i rozwój Ostrowi Mazowieckiej: "Obudzimy potencjał gospodarczy Ostrowi Mazowieckiej wykorzystując strategiczne położenie komunikacyjne naszego miasta przy rozwidleniu tras S-8 i S-61! Przygotujemy tereny inwestycyjne i będziemy aktywnie pozyskiwać nowych inwestorów, by zapewnić miastu dodatkowe wpływy z podatków oraz nowe miejsca pracy.

Park Miejski: "Stworzymy miejsce odpoczynku i spacerów dla mieszkańców Ostrowi. Będziecie tam mogli odetchnąć od natłoku i zgiełku miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki