Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Klub Senior+ w Ostrowi Mazowieckiej ma 5 lat. Klub zrzesza 32 osoby

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
MOPS Ostrów Mazowiecka
Urodziny Klubu Senior+ wypadają 14 lutego, ale ze względu na to, że w tym roku w tym dniu wypada Środa Popielcowa, wspólne świętowanie odbyło się 8 lutego. Były życzenia, prezenty i oczywiście - tort.

Życzenia urodzinowe seniorom złożyła delegacja z Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka (burmistrz Jerzy Bauer, zastępca burmistrza Daniel Choinka, skarbnik Anna Wilczyńska i sekretarz miasta Sylwia Kos) oraz dyrektor MOPS-u Agnieszka Gwardiak.

Klub Senior + powstał w 2018 r. w ramach I modułu programu Wieloletniego "Senior+". W 2018 r. przeprowadzono inwestycję, która obejmowała remont i adaptację ok. 80 m2 powierzchni parteru zabytkowego budynku przy ulicy 3 Maja 57 w Ostrowi Mazowieckiej. W ramach II modułu, 14 lutego 2019 roku Klub Senior + rozpoczął działalność. W tej chwili do Klubu, który działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, uczęszczają 32 osoby. Zajęcia są 3 razy w tygodniu: we wtorki, środy i piątki.

Klub oferuje m.in. arteterapię, która jest formą autoekspresji, pomaga zredukować stres, podnosi samoocenę, a także rozwija umiejętności interpersonalne, gimnastykę dla osób starszych, nordic walking, a także zajęcia wspierające motorykę dłoni oraz sprawność wzrokowo-ruchową i manualną.

Uczestnicy Klubu "Senior+" mają również zapewnioną m.in. profilaktykę zdrowia, której celem jest podniesienie poziomu sprawności seniorów, utrzymanie ich samodzielności i wydajności, usługi integracyjno-rekreacyjne, ogólną gimnastykę usprawniającą i pomoc w realizacji potrzeb w aspekcie kulturalnym, rekreacyjnym i towarzyskim.

Liczba miejsc w Klubie jest ograniczona, dlatego osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty Klubu mogą przyjść do MOPS-u i zapisać się na listę rezerwową.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki