Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Kopernika. Maturzyści LO w Ostrowi Mazowieckiej bawili się w sali Tango w Szulborzu Wielkim 10.02.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
od 7 lat
Bal Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej zakończył tegoroczny sezon studniówkowy szkół powiatu ostrowskiego.

Studniówka odbyła się w sali Tango w Szulborzu Wielkim. Wzięło w niej udział ponad 160 maturzystów z 6 klas czwartych oraz ich osoby towarzyszące, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście - łącznie ponad 300 osób.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Klaudia Krutczenko i Hubert Leszczyński.

Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem długich przygotowań i ciężkiej pracy, w którą włożyliśmy - wraz z rodzicami, ze wsparciem dyrekcji i samorządu uczniowskiego - nasze serca. To nie było proste zadanie, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób daliśmy radę. Na tę noc czekaliśmy długo i wytrwale. Szybko minęły wspólne 4 lata. Niebywałość dzisiejszego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni

- mówił Hubert Leszczyński.

Dziś stajemy przed wami jako maturzyści: poważni, ułożeni i pełni zapału. Matura to słowo, które słyszeliśmy przez ostatnie tygodnie wiele razy. Przed nami ostatnia prosta. Etap, który dziś rozpoczynamy to decydujące starcie z naszymi słabościami. Wiemy, że egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Ale tego wieczoru mamy jedyną okazję, aby o tym zapomnieć. Dajmy się ponieść muzyce i cieszmy się niepowtarzalną atmosferą naszej studniówki. Niech w naszej pamięci zapiszą się wspomnienia, do których będziemy wracać przez całe życie.

- mówiła Klaudia Krutczenko.

Następnie przyszedł czas na podziękowania dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów zaangażowanych w organizację balu. Potem głos zabrali: przedstawiciele Powiatu Ostrowskiego - sekretarz powiatu Ewa Suchcicka i Agnieszka Radomska, dyrektor wydział edukacji, promocji powiatu i zdrowia, a także dyrektor szkoły Monika Kuziak, przewodnicząca rady rodziców - Jolanta Andruszkiewicz, przedstawiciel rodziców tegorocznych maturzystów Wojciech Dziak, przedstawiciele samorządu uczniowskiego - Iga Kołodziejczyk i Bartosz Polak oraz przedstawicielka tegorocznych maturzystów - Róża Dziak.

Studniówka - nie powiem nic nadzwyczajnego - jest ostatnim dzwonkiem wzywającym do wytężonej pracy i nauki. Ale to też w pewnym sensie przepustka do bramy do dorosłości, która zamyka poprzedni etap waszego życia. Etap młodzieńczej beztroski. Za chwilę odtańczycie poloneza - taniec symboliczny, bo łączy pokolenia. Łączy przeszłość z przyszłością. Taniec pełen dostojeństwa, ale i nadziei. My, wasi nauczyciele powoli będziemy odchodzić w czas przeszły, nasza rola w waszym życiu powoli się kończy. A przed wami przyszłość, w którą wprowadzamy was pełni ufności, że to co ważnego mieliśmy wam przekazać, gdzieś w waszych sercach i umysłach zostanie i pomoże wam w dorosłym, samodzielnym życiu. A patrząc na zaangażowanie organizatorów tego balu oraz na was wszystkich, nie mam wątpliwości, że ta studniówka będzie wyjątkowa. Niech ten wieczór będzie początkiem waszej prawdziwej dorosłości.

- powiedziała dyrektor szkoły Monika Kuziak i uroczyście otworzyła bal.

Po wystąpieniach gości uczniowie zatańczyli poloneza. Potem przyszła kolej na część mniej oficjalną: wspólne zdjęcia i tańce do białego rana.

A tak wyglądały wszystkie studniówki 2024 w powiecie ostrowskim:

Studniówka Ekonomika. Maturzyści Zespołu Szkół nr 2 w Ostrow...

Studniówka Rubinka w Maciejowej Chacie. 13.01.2024 maturzyśc...

Studniówka Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini G...

Studniówka ZS CKR w Starym Lubiejewie. Maturzyści bawili się...

Studniówka Kopernika. Maturzyści LO w Ostrowi Mazowieckiej b...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki