Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mirosław Augustyniak starostą makowskim! Został wybrany na stanowisko podczas sesji rady powiatu 12.02.2024

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Mirosław Augustyniak
Mirosław Augustyniak Beata Modzelewska
Zbigniew Deptuła na dwa miesiące przed wyborami samorządowymi zrezygnował z funkcji starosty makowskiego. Radni powiatowi w poniedziałek 12.02.2024 wybrali na to stanowisko Mirosława Augustyniaka, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Pierwsza uchwała podczas poniedziałkowej sesji dotyczyła rezygnacji Zbigniewa Deptuły ze stanowiska starosty powiatu makowskiego. Za przyjęciem rezygnacji było 14 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Jak wspomniała przewodnicząca rady powiatu, Teresa Włoczkowska, na podsumowania i podziękowania przyjdzie jeszcze czas (27.02.2024 odbędzie się kolejna sesja rady powiatu), jednak w imieniu rady podziękowała odchodzącemu staroście za wieloletnią pracę na rzecz powiatu.

Życie uczy nas, żebyśmy nie przywiązywać się ani do rzeczy, ani do ludzi. Sytuacja ma swoje racje. Musimy iść do przodu, nie oglądać się wstecz. To naprawdę daje siłę. Najważniejsze, że jest to, że jest pan dobrym człowiekiem i za to panu dziękuję

- mówiła radna wręczając staroście kwiaty.

O powodach rezygnacji ze stanowiska starosty pisaliśmy tutaj:

Głos zabrał Zbigniew Deptuła.

Jak wiecie jestem sprawcą zwołania dzisiejszej sesji. Ta decyzja nie była łatwiej. Łatwiej jest robić to co się robiło, z ludźmi, których się zna, ale człowiek dostaje różne propozycje, misje. Myślę, że to społeczeństwo zdecydowało. Wiele osób mówi, że to dla mnie awans, coś nowego. Pracuje prawie 18 lat. I nagle taka propozycja dwa miesiące przed wyborami. Ta propozycja była dla mnie zaskoczeniem. Nie zostawiam powiatu na pastwę losu, ale w dobrej kondycji. Chcę serdecznie wszystkim podziękować. Gdziekolwiek będę- nigdy nie zapomnę o ludziach. Moim motto życiowym jest że jestem tyle wart, ile uczynię dla drugiego człowieka

- mówił Zbigniew Deptuła.

Wspomniał o hejcie, jaki spotykał jego oraz jego rodzinę od dłuższego czasu za sprawą jednego z mieszkańców Makowa Maz.

- Szkoda że nie ma tu osoby, który lubi ostatnio pisać o powiecie, bo chciałbym tej osobie coś powiedzieć. Teraz zostawiam to już za sobą- skomentował.

Zbigniew Deptuła zapowiedział, że więcej na temat inwestycji i działań, jakie udało się zrealizować w ciągu tych kilkunastu lat pracy w samorządzie, opisze podczas następnej sesji.

Następnym punktem obrad był wybór starosty powiatu makowskiego.

Radny Dariusz Wierzbicki zgłosił kandydaturę Mirosława Augustyniaka i przedstawił życiorys kandydata.

Radny Rafał Barański w imieniu radnych Klubu Zjednoczonej Prawicy zgłosił kandydaturę radnego Andrzeja Kosa.

Powołano trzyosobową komisję skrutacyjną w składzie: Cezary Kołodziejski, Rafał Barański i Grzegorz Wawrzonkowski.

Mirosław Augustyniak uzyskał 9 głosów za wyborem jego kandydatury na stanowisko starosty makowskiego.

Andrzej Kos otrzymał 6 głosów.

Odczytano stosowną uchwałę dotyczącą wyboru Mirosława Augustyniaka na stanowisko starosty. Za było 14 radnych, jeden głos był przeciwny.

Z pełną świadomością i odpowiedzialnością przyjmuję tę funkcję. To ogromne wyzwanie. Te dni do wyborów nie mogą być zmarnowane. Chciałbym podziękować wszystkim radnym, którzy głosowali na mnie, ale też na mojego kontrkandydata. Jestem teraz w waszej drużynie. Chciałbym, abyśmy razem solidnie pracowali przez ten krótki czas do wyborów. Sprawy powiatu makowskiego nie są mi obce. Pracowałem tu wiele lat, mieszkam w tym powiecie, pomagam pozyskiwać środki zewnętrzne. Nie mam żadnych uprzedzeń politycznych, wszystkich staram się szanować. Droga załogo, jesteście ludźmi sprawdzonymi w pracy, macie osiągnięcia, będzie dzielić się wymianą informacji. To będzie pracowite 55 dni

- mówił nowy starosta.

Jako dumę powiatu wymienił szpital. Wspomniał też o największym problemie jakim jest demografia oraz jedne z wyższych wskaźników bezrobocia. Zachęcił wszystkich do współpracy i zapewnił o swoim pełnym zaangażowaniu.

Wicestarostą pozostał Dariusz Wierzbicki. Zarząd również pozostał bez zmian, czyli w składzie: Sławomir Chrzanowski, Stanisław Strzelecki, Bogdan Żebrowski.

Dodajmy, że Mirosław Augustyniak zrzekł się mandatu radnego województwa mazowieckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki