Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znów zmieniono termin składania ofert na dokończenie drogi Ostrów Mazowiecka - Orło. Koniec przetargu 28.12.2023

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Na początku podawano, że oferenci mają czas na składanie ofert do 5 grudnia do godz. 8.00. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że termin został wydłużony na 15 grudnia z powodu wielu zapytań oferentów. 13 grudnia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie poinformował, że termin ten znów uległ zmianie.

27 października MZDW ogłosił przetarg na dokończenie drogi Ostrów Mazowiecka - Orło, czyli realizację zadania pn. "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 627 relacji Ostrów Mazowiecka – Orło na odcinku od km 43+770 do km 52+408 (dokończenie zadania)”.

Otwarcie ofert miało nastąpić 5 grudnia o godz. 9.00, jednak termin ten został przesunięty na 15 grudnia ze względu na dużo zapytań dotyczących zadania. Pytania dotyczyły specyfikacji warunków zamówienia. Jednak 13 grudnia w ogłoszeniu o postępowaniu przetargowym pojawiły się kolejne załączniki: odpowiedzi na ponad 20 pytań zadanych przez oferentów oraz informacja o wyznaczeniu nowego terminu składania ofert:

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie uprzejmie Państwa informuje, że w związku z brakiem odpowiedzi na pytania zmianie ulega termin składania i otwarcia ofert oraz termin związania ofertą

Z pytaniami zwróciliśmy się do rzeczniczki prasowej MZDW, Moniki Burdon.

Wpłynęło do nas bardzo dużo zapytań od wykonawców i potrzeba czasu, aby udzielić na wszystkie odpowiedzi. Stąd zmiana terminu na 28 grudnia

- powiedziała Monika Burdon.

Zapytaliśmy również, czy jeśli pojawią się kolejne pytania, termin znów ulegnie zmianie i jak szybko, po otwarciu ofert, zostanie wyłoniony wykonawca?

Termin nie powinien już ulec zmianie. Oferty powinny zostać otwarte 28 grudnia. Jeśli będą spełniać nasze wymogi, do końca stycznia zostanie wyłoniony nowy wykonawca i podpiszemy z nim umowę

- tłumaczy rzeczniczka MZDW.

Termin realizacji zamówienia to 10 miesięcy od daty podpisania umowy w tym: do 8 miesięcy od daty podpisania umowy – termin wykonania robót; do 10 miesięcy od daty podpisania umowy - termin realizacji przedmiotu umowy.

Przeciągające się procedury dotyczące wyłonienia wykonawcy na dokończenie remontu drogi są bardzo irytujące. Już dawno powinno być po remoncie. Każda zmiana terminu powoduje coraz większą degradację tego, co zostało położone na remontowanej nawierzchni. Planowane są w budżecie kolejne środki, które tak naprawdę pochodzą z naszych kieszeni, z podatków płaconych przez mieszkańców województwa mazowieckiego. Uważam, że po zakończeniu tego remontu potrzebne będzie rozliczenie osób odpowiedzialnych za wydanie dodatkowych milionów złotych i utrudnienia życia mieszkańców powiatu ostrowskiego (i nie tylko)

- skomentował radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Winiarski, który wielokrotnie interweniował w sprawie tego odcinka drogi.

Przypomnijmy...

Remont drogi wojewódzkiej nr 627 na tym odcinku jest wyjątkowo pechowy: umowa została podpisana jesienią 2020 roku, a pierwsze frezowanie miało miejsce dopiero w kwietniu 2021. Do sierpnia 2021 roku wykonawca zapewniał, że skończy zadanie do listopada 2021, tak jak przewidywał harmonogram. W lipcu 2022 roku ówczesny wykonawca zszedł z budowy i od tamtej pory na drodze niewiele się działo. Zadbano jedynie o to, aby załatać największe ubytki w jezdni.

W sierpniu 2022 roku w ostrowskim ratuszu odbyło się posiedzenie radnych wojewódzkich, którzy na sali konferencyjnej spotkali się z przedstawicielami MZDW i wykonawcą oraz mieszkańcami miasta. Obie strony: MZDW i wykonawca miały do siebie wiele uwag i zarzutów. Sprawa jest w sądzie.

Na remoncie tracą nie tylko kierowcy, którym wydłuża się czas jazdy, a samochody muszą jeździć po dziurawym asfalcie, ale także przedsiębiorcy z ul. Małkińskiej, ponieważ mają mniej klientów. Kierowcy - a przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, bardzo interesują się tą sprawą, ponieważ wielu z nich już od kilku lat codziennie lub niemal codziennie musi poruszać się tą drogą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki