MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myszyniec. Uroczystość z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 28.04.2024

Kazimierz Żyra
W niedzielę 28 kwietnia 2024 w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się podniosła uroczystość patriotyczna z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Sala widowiskowa budynku RCKK wypełniona była po brzegi. W pierwszym rzędzie zasiedli m.in. burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk, dyrektor RCKK Zdzisław Ścibek, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu ks. Zbigniew Jaroszewski, radni powiatowi i gminni oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy Myszyniec. Na uroczystość przybyli także mieszkańcy Myszyńca i okolicznych miejscowości. Część widowni stanowili rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wykrocie. Społeczność tej placówki przygotowała widowisko "Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna".

Program składał się z poetyckich tekstów, patriotycznych pieśni i piosenek oraz scenek teatralnych. Wśród wykonawców byli nie tylko uczniowie PSP w Wykrocie, lecz także jej absolwenci. Na twarzach osób zasiadających na widowni wyczytać można było autentyczne wzruszenie. Jedną z atrakcji był polski taniec narodowy. Kilka par zatańczyło poloneza. Na koniec wszyscy odśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Dyrektor PSP w Wykrocie Mirosława Grzegorczyk dziękowała tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji widowiska.

- Bardzo dziękuję nauczycielom i uczniom z mojej szkoły za przygotowanie tej wzruszającej uroczystości. Na scenie obok młodzieży pojawili się także ich rodzice. Wspólnie śpiewali i recytowali wiersze. Takie spotkania są niewątpliwie lekcją patriotyzmu. I za tę wspólnotę serc chciałabym jeszcze raz gorąco podziękować - mówiła Mirosława Grzegorczyk.

Po przedstawieniu organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników uroczystości na słodki poczęstunek w holu RCKK. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Drężku upiekły pyszne ciasta i babeczki. Można było spróbować także wiejskiego chleba. Na stole czekały gorące napoje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki