Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończono przetarg na drogę Ostrów Mazowiecka - Orło. Ofertę złożyły 4 przedsiębiorstwa

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
archiwum to.com.pl, MJ
Do przetargu stanęły 4 przedsiębiorstwa: SKANSKA S.A. z Warszawy, Abramss Sp. z o.o. z Warszawy, COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Koniec przetargu nie oznacza, że za chwilę zostanie podpisana umowa z wykonawcą - kwota na inwestycję przewidziana przez zamawiającego to 22 200 000 zł i takie środki zostały zapisane w budżecie. Natomiast najniższa oferta spośród tych złożonych przez wykonawców wynosi 23 047 665,99 zł, jest więc wyższa niż zabezpieczone środki.

Monika Burdon, rzecznik prasowy zamawiającego, czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie tłumaczy, że w takiej sytuacji zamawiający musi zwrócić się do zarządu i radnych województwa mazowieckiego z wnioskiem o zwiększenie środków na realizację inwestycji.

Nam również zależy na tym, aby jak najszybciej rozpocząć remont drogi Ostrów Mazowiecka - Orło

- zapewnia.

Najniższą ofertę złożyła firma COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia.

Ponadto, 17 stycznia zakończono postępowanie dotyczące wyłonienie inspektora nadzoru dla tej inwestycji. Zgłosiło się 6 firm, z których warunki finansowe zamawiającego (maksymalna kwota przewidziana przez wykonawcę - 601 161,27 zł) spełniały trzy: NBQ Sp. z o.o. ze Szczecina, Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT z Piotrkowic oraz KND INVEST Dariusz Zieliński z m. Zambski Kościelne. Najniższa oferta należy do firmy KND INVEST Dariusz Zieliński (288 888,88 zł).

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki