Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste ślubowanie nowych policjantów garnizonu mazowieckiego. W szeregi policji wstąpiło 73 funkcjonariuszy 6.11.2023

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
73 funkcjonariuszy, w tym 20 policjantek, złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Uroczyste ślubowanie odbyło się 6 listopada w sali konferencyjnej mazowieckiej komendy. Wkrótce funkcjonariusze trafią na kurs podstawowy, gdzie poznają tajniki służby. Po procesie adaptacyjnym czeka ich służba w macierzystej jednostce.

Nowo przyjęci do mazowieckiej policji funkcjonariusze zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przeszli przez następujące etapy: test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 17 jednostkach garnizonu, a także w Oddziałach Prewencji Policji w Radomiu i w Płocku oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Ostrołęce.

W uroczystości wzięli udział: komendant wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu - mł. insp. Dariusz Brzezicki, przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji - Anna Kwasiborska, kapelan mazowieckiej komendy ks. Jarosław Rożek oraz kadra kierownicza KWP zs. w Radomiu. Dowódcą uroczystości był nadkom. Szymon Duraziński z oddziału prewencji policji w Radomiu.

Podjęliście ważną decyzję o wstąpieniu do policji. Ta służba wymaga wyrzeczeń, ponieważ to jest służba, to nie jest praca. Wielkim zaszczytem i honorem jest nosić mundur policyjny. Będą w tej służbie piękne chwile, które będziecie pamiętali do końca życia. Chciałbym żebyście jak najszybciej wrócili ze szkół i wzmocnili naszą mazowiecką Policję. Musicie być wytrwali, w tych decyzjach, które podjęliście

- zwrócił się do młodych policjantów komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Ważne słowa do funkcjonariuszy wypowiedział także mł. insp. Dariusz Brzezicki - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu:

Podjęliście życiową decyzję wstępując do policji. To jest dla was dzień szczególny. Na sztandarze Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zapisano słowa - Bóg, Honor, Ojczyzna. Życzę wam, by te słowa stały się wyróżnikiem w czasie waszej całej służby.

Kiedy składacie rotę ślubowania, kiedy wybieracie niełatwy zawód, musicie pamiętać, że będziecie pomagać innemu człowiekowi. Jest to piękną służba. Liczy się nie tylko siła zewnętrzna, ale także siła ducha. Patronem Policji jest Święty Michał Archanioł, ten, który walczy ze złem. By to zło nie przeniknęło musicie też odnosić się do ducha. Swoimi czynami i słowami musicie walczyć z tym złem, by postać policjanta budziła zaufanie i poczucie bezpieczeństwa

- powiedział ks. Jarosław Rożek, kapelan mazowieckiej komendy.

Po zakończeniu części ceremonialnej zbiórki nadinsp. Wołowiec uścisnął dłonie wszystkim nowoprzyjętym funkcjonariuszom, wykonano także pamiątkowe zdjęcie.

Po ślubowaniu nowi policjanci odbyli szkolenie "Witajcie w Policji - szkolenie z zakresu komunikacji interpersonalnej dla nowych policjantów", które przeprowadziły pracownice wydziału komunikacji społecznej KWP, wydziału kadr i szkolenia, sekcji psychologów oraz Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

W 2023 roku ostatnie przyjęcia w szeregi policji zaplanowano na 28 grudnia.

Źródło: Mazowiecka Policja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki