MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Leszek Falbowski komendantem powiatowym PSP w Ostrowi Mazowieckiej. Oficjalne objęcie stanowiska odbyło się 12.04.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
29 stycznia ze służbą pożegnał się dotychczasowy komendant powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej, starszy brygadier Janusz Iwanowski. Jego obowiązki przejął starszy brygadier Leszek Falbowski, który przez 10 lat piastował stanowisko zastępcy komendanta. Ale oficjalne objęcie stanowiska komendanta powiatowego PSP odbyło się dopiero 12 kwietnia.

W uroczystości wzięli udział m.in. bryg. Waldemar Wysowski - p.o. zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz bryg. Grzegorz Kamiński - zastępca naczelnika wydziału organizacji i nadzoru w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, a także przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu ostrowskiego, powiatowi komendanci PSP w stanie spoczynku, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej, gminni komendanci OSP, a także rodzina komendanta Leszka Falbowskiego - żona Urszula i tata Henryk.

Waldemar Wysowski podkreślił, że nowo powołany komendant dał się poznać z wielu dobrych stron, ponadto przez cały czas podejmuje działania w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Chciałbym podkreślić, że to sumienny, wyróżniający się oficer, który przez wiele lat został poznany z bardzo dobrej strony. Nie uszło to uwadze Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego, jak również władzom samorządowym na czele z panem starostą, od którego potrzymał pozytywną opinię.(...) Przebieg kariery zawodowej starszego brygadiera Leszka Falbowskiego, jego umiejętności, wiedza, doświadczenie, utwierdzają nas w przekonaniu, że będzie realizował bardzo dobrze swoje zadania na rzecz zapewnienia ochrony przeciwpożarowej powiatowi ostrowskiemu. To wszystko jest bardzo ważne, ponieważ żyjemy w czasach, które nie są spokojne - widać to patrząc na to, co sie dzieje za naszą wschodnią granicą. W związku z tym przed panem komendantem stoi dużo wielkich zadań.

Dziękuję panie komendancie za udzielony mandat zaufania powołując moja osobę na stanowisko komendanta powiatowego PSP. Do słów podziękowań chciałbym dołożyć też słowo o tym, że postaramy się dążyć z całych sił do tego, aby dobre imię naszych strażaków - strażaków ostrowskich - było tak dobre, jak do tej pory

- zapewnił st. bryg. Leszek Falbowski.

Leszek Falbowski urodził się 2 stycznia 1977 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996 r. jako słuchacz – podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Następnie, w 2001 roku został skierowany do służby stałej w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie został mianowany na stanowisko młodszego specjalisty w wydziale operacyjno-szkoleniowym. W latach 2006 – 2013 zajmował stanowisko zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP, a w 2014 roku został mianowany na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP. Z dniem 15 stycznia 2014 r. został powołany przez mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej. W 2018 roku ukończył studia podyplomowe „Zapobieganie Pożarom i Awariom” na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Na przestrzeni lat został odznaczony Brązowym Medalem "Za Długoletnią Służbę", Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” i Złotym Medalem za "Zasługi dla Pożarnictwa".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki