MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie roku 2023. Policja w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała naradę roczną w Jatkach 18.03.2024

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Policja Ostrów Mazowiecka
W poniedziałek, 18 marca przed południem w Jatkach odbyła się narada podsumowująca efekty pracy ostrowskich policjantów w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji i służb, które na co dzień współpracują z policją oraz kadra kierownicza, policjantki i policjanci, a także pracownicy ostrowskiej komendy.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł. insp Krzysztof Szymański przywitał zaproszonych gości, a następnie omówił efekty pracy policjantów pionów prewencji i kryminalnego oraz stan bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowskiego.

Komendant podziękował wszystkim funkcjonariuszom za codzienną (nie zawsze łatwą) służbę. Spotkanie było też okazją do przekazania słów podziękowania za współpracę i wsparcie okazywane przez lokalne samorządy oraz instytucje.

Podsumowanie 2023 r.

Pod koniec ubiegłego roku zmieniła się struktura w KPP w Ostrowi Mazowieckiej: powstał wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Zmiana była spowodowana rosnącą liczbą przestępstw, które popełniane są w sieci m.in podczas sprzedaży i zakupów różnego rodzaju produktów.

W ciągu minionych 12 miesięcy ostrowscy policjanci przeprowadzili 4894 interwencji zwykłych i 714 pilnych (m.in zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego, zatrzymanie sprawcy na miejscu zdarzenia).

Jak podaje policja, w zeszłym roku mieszkańcy powiatu ostrowskiego chętnie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

Otrzymaliśmy aż 1389 zgłoszeń o najbardziej uciążliwych wykroczeniach, w tym przekraczaniu dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, nieprawidłowym parkowaniu, złej organizacji ruchu, nielegalnych rajdach samochodowych. Potwierdziliśmy i wyeliminowaliśmy 552 zagrożenia, 518 nie potwierdziliśmy, 248 stanowiło żart/pomyłkę, a 71 przekazaliśmy do realizacji innym właściwym instytucjom

- podaje policja.

W 2023 roku stwierdzono 624 przestępstwa, a ich wykrywalność wyniosła 65,6%.

Wykrywalność w wybranych kategoriach przestępstw:
- kradzież cudzej rzeczy - przestępstwa stwierdzone - 145, wykrywalność 52%
- rozbój i wymuszenie rozbójnicze - przestępstwa stwierdzone - 8, wykrywalność 75%

W ubiegłym roku policjanci pionu prewencji i kryminalnego zabezpieczyli ponad 8,1 kg różnego rodzaju narkotyków (m.in suszu marihuany).

Na terenie powiatu ostrowskiego w 2023 r. odnotowano 769 zdarzeń drogowych (720 kolizji i 49 wypadków). Niestety, na drogach powiatu ostrowskiego życie straciło 7 osób, a 57 zostało rannych. W porównaniu do 2022 roku odnotowano o 3 mniej wypadków ze skutkiem śmiertelnym, o 4 mniej ofiar śmiertelnych i o 1 mniej osób rannych. O 29 wzrosła liczba zdarzeń drogowych, o 3 wzrosła liczba wypadków drogowych, zanotowano o 26 kolizji więcej.

Kierowanie autem pod działaniem alkoholu jest nadal jedną z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych dlatego policjanci ruchu drogowego sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

W minionym roku policjanci sprawdzili stan trzeźwości u prawie 34 tys. kierujących. Zatrzymali 25 osób kierujących po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) i 99 osób kierujących autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie).

Źródło: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki