MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ostrowi Mazowieckiej za nami. Był też jarmark bożonarodzeniowy

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
33. Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęło się o godz. 15:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ale jeszcze przed przybyciem Mikołaja rozpoczął się jarmark bożonarodzeniowy.

Pracownicy Miejskiego Domu Kultury przygotowali prawie 4000 paczek ze słodyczami, które zostały rozdane dzieciom do 13 roku życia, które w godz. 15.00 - 19.00 przyszły do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Aby otrzymać paczkę, wystarczyło odebrać bilecik przy wejściu na halę, a potem wymienić go na paczkę. Odbiór paczki mógł trwać szybko - jeśli dziecko zgłosiło się po upominek do Śnieżynek, lub trochę dłużej, jeśli oprócz paczki dziecko chciało zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. A chętnych do zdjęcia było naprawdę dużo.

Po powitaniu Mikołaja, burmistrz Jerzy Bauer podziękował wszystkim za liczną obecność: dzieciom, rodzicom i dziadkom oraz wystawcom. Podziękował także pracownikom MDK i MOSiR-u za organizację wydarzenia oraz sponsorom za pomoc w przygotowaniu paczek.

Przed nami Boże Narodzenie. Chciałbym złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia w imieniu samorządu i w imieniu rady miasta. Niech to Boże Narodzenie będzie dla nas wszystkich czasem spokojnego, rodzinnego odpoczynku, spotkań, wzajemnej radości, prostowania ścieżek - cokolwiek by się nie działo, niech sprzyja państwu szczęście, niech będzie z państwem błogosławieństwo związane z Bożym Narodzeniem

- zwrócił się do wszystkich burmistrz Jerzy Bauer.

Oprócz Mikołaja przygotowano wiele atrakcji na scenie, tj. kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów Ostrowskiego Studia Piosenki, Zespołu Pieśni i Tańca BezWianka oraz chóru PrimaVolta. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz iluzjonisty.

Oko przyciągała ogromna liczba stoisk rozstawionych z okazji jarmarku bożonarodzeniowego. Na stoiskach można było kupić różnego rodzaju rękodzieło, produkty regionalne (m.in. miody i oleje), obrazy oraz ciasta i książki. Poza tym: misie, czapki, szaliki i opaski z miękkiej włóczki. Były też makramy, robione na szydełku anioły i bombki, ozdoby z gliny, świąteczne świece, piękne kwiaty z mydła i biżuteria. Była odzież, poduszki, ozdoby z mchu, stroiki i małe choinki.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, a współorganizatorami: Miasto Ostrów Mazowiecka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkanie z Mikołajem zostało objęte patronatem przez burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka i starostę ostrowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki