MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Druga tura wyborów w Ostrowi. Jerzy Bauer czy Hubert Betlejewski? Poznajcie programy wyborcze kandydatów na burmistrza

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
archiwum to.com.pl, MJ
21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Dogrywka odbędzie się w Ostrowi, Wąsewie i Małkini Górnej. Prezentujemy programy wyborcze kandydatów na burmistrza miasta.

W Ostrowi, po pierwszej turze wyborów, z pięciu kandydatów zostało dwóch: obecny burmistrz, 57-letni Jerzy Bauer (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz 45-letni Hubert Betlejewski (KKW Koalicja Obywatelska).

Obaj kandydaci starają się o głosy wyborców: kampanię widać w mediach społecznościowych i na ulicach miasta. Pojawiła się również propozycja debaty wyborczej kandydatów: z propozycją po pierwszej turze wyborów wyszedł Jerzy Bauer, ale Hubert Betlejewski ją odrzucił.

Jak wyglądają programy wyborcze obu kandydatów?

Program wyborczy Jerzego Bauera

Program jest bardzo obszerny, niżej prezentujemy tylko najważniejsze (naszym zdaniem) punkty. Szczegółowy program można zobaczyć TUTAJ

Inwestycje i rozwój: modernizacja infrastruktury ciepłowniczej, optymalizacja systemu segregacji, rozszerzenie PSZOK przy ul. Łąkowej, modernizacja targowiska, rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, rozwój budownictwa wielorodzinnego.

Bezpieczeństwo i komunikacja: remonty dróg, rozwój ścieżek rowerowych oraz rozbudowa i modernizacja systemu monitoringu miejskiego, zwiększenie liczby miejsc postojowych na terenie miasta, modernizacja i rozbudowa całego systemu oświetlenia w mieście, modernizacja przejść dla pieszych.

Edukacja: otwarcie żłobka samorządowego Maluch+, utrzymanie i rozwinięcie programu dwujęzyczności w przedszkolach i szkołach podstawowych, edukacja muzyczna (otwarcie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia), rozwinięcie systemu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w oparciu o zasoby szkół, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz projektowanego Centrum Interwencji Kryzysowej, budowa boiska sportowego przy Miejskim Przedszkolu nr 2.

Kultura: budowa wielofunkcyjnego Miejskiego Domu Kultury z salą widowiskową przy ul. Trębickiego, powołanie Centrum Aktywności Młodzieży, wspieranie powołanej Rady Seniorów.

Sport i rekreacja: budowa tężni solankowej i saun zewnętrznych przy stawie miejskim, otwarcie siłowni w MOSiR, budowa zewnętrznego kąpieliska przy MOSiR, utworzenie parku do minigolfa.

Pomoc społeczna: powołanie Centrum Usług Społecznych i wsparcia kryzysowego, remont i zagospodarowanie budynku dawnego SDH-u (utworzenie domu dziennego pobytu dla seniorów, stworzenie Centrum Działalności Artystycznej).

Estetyka przestrzeni miejskiej:„Park POŁUDNIE – od Komorowa do Doliny Bugu”, zbiornik retencyjny w południowej części miasta jako część Parku POŁUDNIE, budowa deptaka w centrum miasta, budowa altan w różnych częściach miasta.

Przedsiębiorczość i kreatywność: wzmocnienie więzi między samorządem a mieszkańcami poprzez regularne konsultacje społeczne, promujące otwartość na dialog i wspólne kształtowanie przyszłości miasta, start-up – nowa usługa na rynku jako przedsięwzięcie biznesowe – wspieranie rozwoju nowych form opieki nad dziećmi, takich jak „Kluby dla najmłodszych”, jako alternatywa lub uzupełnienie projektu „Żłobek”.

Program wyborczy Huberta Betlejewskiego:

Publikujemy program wyborczy zawarty na ulotce Huberta Betlejewskiego.

Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego: "Rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę będą tylko szły w górę - będziemy temu przeciwdziałać! Skoncentrujemy się na pozyskaniu bezzwrotnych środków finansowych z UE i z budżetu państwa by na naszym terenie stworzyć system oparty na połączeniu odnawialnych źródeł energii z konwencjonalnymi. Dzięki temu mieszkańcy Ostrowi będą oddychali zdrowszym powietrzem, a jednocześnie płacili niższe rachunki za ogrzewanie i ciepła wodę".

Rozbudowa oczyszczalni ścieków: "Mamy dość smrodu w mieście! Wprowadzimy ekologiczne rozwiązania, które zdecydowanie zwiększą przepustowość naszej oczyszczalni ścieków. Na to pozyskamy europejskie i rządowe środki finansowe, które właśnie na takie cele są przeznaczone".

Budowa nowej siedziby MDK i sali widowiskowej: "Najwyższy czas by mieszkańcy Ostrowi mogli pójść w swoim mieście na koncert, przedstawienie teatralne lub inne wydarzenie kulturalne! Miejski Dom Kultury bardzo potrzebny jest też naszej młodzieży i naszym seniorom. Jesteśmy przekonani, że na ten cel uzyskamy dedykowane kulturze bezzwrotne finansowanie z Unii Europejskiej i rządu."

Tereny inwestycyjne i rozwój Ostrowi Mazowieckiej: "Obudzimy potencjał gospodarczy Ostrowi Mazowieckiej wykorzystując strategiczne położenie komunikacyjne naszego miasta przy rozwidleniu tras S-8 i S-61! Przygotujemy tereny inwestycyjne i będziemy aktywnie pozyskiwać nowych inwestorów, by zapewnić miastu dodatkowe wpływy z podatków oraz nowe miejsca pracy.

Park Miejski: "Stworzymy miejsce odpoczynku i spacerów dla mieszkańców Ostrowi. Będziecie tam mogli odetchnąć od natłoku i zgiełku miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki