MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śledztwo przeciwko burmistrzowi Ostrowi Mazowieckiej umorzone. Chodzi o nieprzyjemny zapach w mieście i działalność mleczarni Ostrowia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. archiwum TO, MJ
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka. Sprawa ma związek z mleczarnią Ostrowia.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce poinformowała, że umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka (jako funkcjonariusza publicznego). Zawiadomienie na działalność burmistrza dotyczyło okresu od jesieni 2020 r. do 30 sierpnia 2022 r. Burmistrzowi zarzucono "zaniechanie podjęcia działań zmierzających do ograniczenia emisji nieprzyjemnego zapachu przez Ostrowia Sp. z o.o. czym działał na szkodę interesu publicznego".

Śledztwo zostało jednak umorzone.

Przypomnijmy:

Pod koniec lipca 2021 roku do Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej. Zawiadomienie dotyczyło nieprawidłowości w zakresie działania zakładu OSTROWIA Sp. z o.o. Wkrótce do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie złożone przez mieszkańców miasta Ostrów Mazowiecka.

Zawiadomienie złożone przez mieszkańców dotyczyło również mleczarni OSTROWIA Sp. z o.o., ale, jak podała prokuratura, zawiadamiający wskazali na „nieprawidłowości ze strony burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka w zakresie funkcjonowania zakładu OSTROWIA Sp. z o.o. i brak reakcji ze strony burmistrza na wskazane nieprawidłowości.

Więcej o śmierdzącej Grzybówce w Ostrowi można przeczytać tutaj

Dlatego od 26 sierpnia 2021 roku prokuratura nadzorowała dochodzenie dot. zanieczyszczenia powierzchni ziemi i wody substancją, „która może spowodować istotne obniżenie jakości wody lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach”. Prokuratura badała sprawę zanieczyszczonej Grzybówki w związku z zawiadomieniem złożonym przez ZGK na działalność mleczarni oraz drugim, złożonym przez mieszkańców miasta na działalność mleczarni oraz na działalność burmistrza miasta.

Śledztwo prowadzone przeciwko burmistrzowi zostało umorzone postanowieniem prokuratora z dnia 27 lipca 2023.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki