MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza Komunia Święta w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej 19.05.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W niedzielę, 19 maja grupa 46 dzieci z klasy III C i III D ze Szkoły Podstawowej w Dudach przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Msza święta rozpoczęła się o godz. 12.00. Przed mszą dzieci zostały powitanie przez ks. proboszcza Jacka Schneidera.

Kochane dzieci, gdy byłyście małe wasi rodzice przynieśli was do kościoła i tutaj przyjęliście chrzest święty. Wówczas dobry Bóg uczynił was swoimi dziećmi. Wezwał byście żyły w jedności z Jezusem. Niech ta poświęcona woda, którą was za chwilę pokropię przypomni wasz chrzest i to, że jesteście dziećmi Bożymi, a Jezus niech na nowo wezwie was do zjednoczenia ze sobą. To zjednoczenie dokona się najpełniej, gdy po raz pierwszy, podczas tej mszy świętej przyjmiecie Komunię Świętą

- powitał dzieci ksiądz proboszcz.

Po pobłogosławieniu wodą święconą przez ks. Schneidera, błogosławieństwa dzieciom udzielili rodzice poprzez postawienie na czole znaku krzyża, a następnie wszyscy udali się do kościoła na dalszą część uroczystości.

Przypominamy, że w dniach od 18 do 25 maja do kilku dekanatów diecezji łomżyńskiej trafią obraz i relikwie bł. Rodziny Ulmów. Relikwie będą wystawione przez wszystkie trzy ostrowskie parafie. Do Ostrowi Mazowieckiej Relikwie przybędą w niedzielę, 19 maja - do parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 16.00 i będą tu do poniedziałku do godz. 8.30. Następnie, w poniedziałek 20 maja o godz. 8.45 relikwie przybędą do parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. O godz. 9.00 będzie odprawiona msza święta, a po mszy odbędzie się czuwanie przy relikwiach wspólnot z parafii i dekanatu. O godz. 11.15 zostanie odmówiona Litania do bł. Józefa i Wiktorii z dziećmi, męczenników i po ucałowaniu relikwii zostaną one pożegnane i przejadą do parafii Opatrzności Bożej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki