MKTG SR - pasek na kartach artykułów

I Komunia Święta w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. 12.05.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W niedzielę, 12 maja dzieci z klasy III A i III B Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej przystąpiły do I Komunii Świętej. Msza święta rozpoczęła się o godz. 12.00. Przed mszą dzieci zostały powitanie przez ks. proboszcza Jacka Schneidera. Do sakramentu przystąpiło łącznie 46 dzieci.

Spotkanie dzieci z ks. proboszczem odbyło się przed kościołem:

Kochane dzieci, gdy byłyście małe wasi rodzice przynieśli was do kościoła i tutaj przyjęliście chrzest święty. Wówczas dobry Bóg uczynił was swoimi dziećmi. Wezwał byście żyły w jedności z Jezusem. Niech ta poświęcona woda, którą was za chwilę pokropię przypomni wasz chrzest i to, że jesteście dziećmi Bożymi, a Jezus niech na nowo wezwie was do zjednoczenia ze sobą. To zjednoczenie dokona się najpełniej, gdy po raz pierwszy, podczas tej mszy świętej przyjmiecie Komunię Świętą

- powitał dzieci ksiądz proboszcz.

Po pobłogosławieniu wodą święconą przez ks. Schneidera, błogosławieństwa dzieciom udzielili rodzice poprzez postawienie na czole znaku krzyża, a następnie wszyscy udali się do kościoła na dalszą część uroczystości.

Kochane dzieci, dzisiaj po raz pierwszy podczas tej mszy świętej przyjmiecie komunię świętą. Staniecie się dorosłymi chrześcijanami, będziecie mogły zawsze przystępować do komunii, słuchać słowa Bożego, w pełni uczestnicząc we mszach świętych. To tylko od was będzie zależało, czy będziecie zapraszały Jezusa Chrystusa do swojego serca

- mówił ks. proboszcz.

Proboszcz zwrócił się też do rodziców, aby pamiętali, że są wzorem dla swoich dzieci, które obserwują dorosłych i robią to samo, co oni. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice dawali im przykład swoją wiarą, postawą i zachowaniem.

Od poniedziałku, 13 maja w kościele rozpoczyna się Biały Tydzień dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej.

Podczas mszy św. ks. proboszcz poinformował także, że w dniach od 18 do 25 maja do kilku dekanatów diecezji łomżyńskiej trafią obraz i relikwie bł. Rodziny Ulmów. Relikwie będą wystawione przez wszystkie trzy ostrowskie parafie. Do Ostrowi Mazowieckiej Relikwie przybędą w niedzielę, 19 maja - do parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 16.00 i będą tu do poniedziałku do godz. 8.30. Następnie, w poniedziałek 20 maja o godz. 8.45 relikwie przybędą do parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. O godz. 9.00 będzie odprawiona msza święta, a po mszy odbędzie się czuwanie przy relikwiach wspólnot z parafii i dekanatu. O godz. 11.15 zostanie odmówiona Litania do bł. Józefa i Wiktorii z dziećmi, męczenników i po ucałowaniu relikwii zostaną one pożegnane i przejadą do parafii Opatrzności Bożej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki