MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej w Nagoszewie. Uczniowie już korzystają z nowej sali. Wstęgę przecięto 7.03.2024

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Ekopracownia została otwarta dzięki środkom własnym gminy oraz środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczniowie już korzystają z nowej sali i jej wyposażenia.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Henryk Fidura, który powitał gości i opowiedział o nowej inwestycji. W uroczystym otwarciu ekopracowni wzięli udział nauczyciele i uczniowie, a także wójt Waldemar Brzostek, kierownik referatu infrastruktury gminnej Justyna Zawłocka oraz sołtys Nagoszewki Jan Kozioł.

W ramach prac wykonano kompleksowe odnowienie pomieszczenia łącznie z modernizacją instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej, zakupiono niezbędny sprzęt i urządzenia tj. krzesła, stoliki i biurko dla nauczyciela, a także mikroskopy, dygestorium (wyciąg laboratoryjny) i zestaw multimedialny z projektorem. W ekopracowni są też pojemne szafy na pomoce dydaktyczne i odczynniki chemiczne, w które klasa została wyposażona.

Ekopracownia powstała dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (50 tys. zł) oraz środkom własnym gminy (ok. 20 tys.).

Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za pomoc w realizacji przedsięwzięcia, bo w projekt zaangażowało się wiele osób: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i pracownicy urzędu gminy. Nagrano krótki film o działaniach ekologicznych podejmowanych w szkole i wysłano go do NFOŚiGW w Warszawie. Okazało się, że film bardzo się spodobał i Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszewie jako jedyna placówka z pow. ostrowskiego otrzymała dofinasowanie na ekopracownię.

To wielka radość, że dzieci mogą uczyć się w klasopracowni na miarę XXI wieku. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w tworzeniu tego programu: uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły an czele z dyrektorem oraz p. Justynie Zawłockiej i jej pracownikom, którzy wasze pomysły i opracowania wysłali na konkurs. Cieszę się, bo byłem nauczycielem, uczyłem biologii i chemii. Przypominam sobie to co było kiedyś pasją mojego życia i z tym większą radością przecinam wstęgę

- powiedział wójt gminy Waldemar Brzostek tuż przed uroczystym otwarciem ekopracowni.

Wstęgę przecięli: dyrektor szkoły, wójt oraz kierownik referatu infrastruktury gminnej, a także przedstawicielka rady rodziców i samorządu uczniowskiego. Po otwarciu i obejrzeniu sali uczniowie wykonali kilka doświadczeń i zaprezentowano film, dzięki któremu szkoła otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki