MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów. Koncert dla Ukrainy. Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się koncert charytatywny "Ostrowscy artyści dla Ukrainy". 12.03.2022

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
W sobotnie popołudnie, 12 marca podczas koncertu "Ostrowscy artyści dla Ukrainy" zorganizowana została zbiórka pieniędzy i darów dla uchodźców z Ukrainy. Koncert charytatywny odbył się w ogrodzie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Zebrano 2473,67 zł.

Zanim na scenie pojawili się artyści, dyrektor biblioteki Jolanta Andruszkiewicz podziękowała wszystkim za obecność, która świadczy o wrażliwości na potrzeby innych. Powiedziała, że wszystkie miejskie instytucje połączyły siły, aby pomagać uchodźcom. W pomoc bardzo angażują się mieszkańcy Ostrowi i to również dzięki nim, udaje się organizować pomoc dla obywateli Ukrainy.

Niech ten koncert będzie też hołdem dla tych, którzy walczą na Ukrainie. Pokażmy, że jesteśmy razem z nimi, że nie zgadzamy się na to, żeby zabijano ludzi. Bądźmy razem i manifestujmy, że nie chcemy więcej wojny

- mówiła Jolanta Andruszkiewicz.

Burmistrz miasta Jerzy Bauer powiedział, że przed Polską, ale i całą Europą postawiono ogromne wyzwanie dotyczące udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy.

Ostrów Mazowiecka włącza się w tę pomoc. Jeśli są wśród nas obywatele Ukrainy, witamy ich bardzo serdecznie, witamy w Ostrowi, na ziemi ostrowskiej

- powitał gości burmistrz.

Jerzy Bauer zwrócił uwagę, że w Ostrowi powstał fundusz zbiórek publicznych. Chodzi o Komitet Społeczny w Ostrowi Mazowieckiej - Fundusz Wsparcia Uchodźców z Ukrainy. Pierwsza akcja komitetu to właśnie koncert charytatywny "Ostrowscy Artyści dla Ukrainy".

Chciałabym bardzo, bardzo serdecznie podziękować państwu za dotychczasową pomoc, za to, że chcecie być z nami. Mamy nadzieję, że wesprzecie nas nie tylko środkami, ale i dobrą energią, bo tego nam wszystkim również potrzeba. Cieszę się, że emocje nie opadają, że wszyscy przyjaciele z Ukrainy są tak ciepło przyjmowani i mogą liczyć na waszą pomoc. Witam przyjaciół z Ukrainy, którzy tu są. Jesteśmy z wami

- zwróciła się do mieszkańców Ostrowi (tych wieloletnich i tych, którzy są tu od kilku dni) dyrektor MOPS-u Agnieszka Gwardiak.

Koncert rozpoczął się od hymnu Ukrainy odegranego na skrzypcach. Podczas koncertu pojawiły się utwory w języku polskim, angielskim, ale i ukraińskim ("Matko moja ja wiem", "Czerwona ruta"). Na koniec wszyscy artyści wspólnie z publicznością zaśpiewali "Wznieś serce nad zło".

Podczas koncertu można było rozgrzać się gorącą kawą i herbatą serwowana przez panie z biblioteki, a dyrektor i pracownicy MOPS-u przypinali wszystkim małe niebiesko-żółte wstążki - symbol Ukrainy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki