OSP w powiecie ostrołęckim mogą liczyć na pomoc finansową od marszałka. Muszą tylko złożyć wniosek

red
Jedna gmina może się ubiegać o zakup jednego samochodu dla OSP
Jedna gmina może się ubiegać o zakup jednego samochodu dla OSP Anna Wołosz
Dobre wiadomości dla strażaków-ochotników. OSP na całym Mazowszu otrzymają wparcie finansowe. Na same strażnice i remizy to będzie 2 mln zł, na samochody strażackie - 7 mln zł. Gdzie można złożyć wniosek o dofinansowanie strażaków? Kiedy mija termin składania wniosków z OSP?

W budżecie województwa mazowieckiego są pieniądze na zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Nabór trwa do 26 kwietnia.

– Co roku wspieramy mazowieckie jednostki OSP. Aby strażacy mogli nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Nasz program pozwoli nie tylko na doposażenie jednostek w nowoczesne wozy strażackie i ubrania ochronne, ale także wyremontować strażnice – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Na remonty remiz samorząd w tym roku na ten cel przeznaczy 2 mln zł. Na zakup nowych wozów strażackich przeznaczono 7 mln zł, a na zakup ubrań ochronnych dla strażaków 1 mln zł. Do mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych trafi łącznie aż 10 mln zł.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreślił:

Wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych to nasze priorytetowe zadanie. Druhowie ochotnicy muszą dysponować profesjonalnym sprzętem, aby móc dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. Inwestując w sprzęt, nie zapominamy także o remizach strażackich

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej może złożyć wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Maksymalna kwota dofinansowania na remont strażnic wynosi do 20 tys. zł, na zakup wozów strażackich i sprzętu specjalistycznego do 50 tys. zł.
Dokładnie mogą to być zakupy:

  • nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym zamontowanym na stałe,
  • nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym zamontowanym na stałe,
  • nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego,
  • nowego sprzętu specjalistycznego

Gmina ma czas na wydanie tych pieniędzy do końca roku 2019.

Tak wyglądają akcje z udziałem druhów z OSP: Gasili samochody

Ważne: pomoc ta może zostać zwiększona do 100 tys. zł w przypadku zakupu nowego, ciężkiego bądź średniego samochodu. Samorząd gminy lub miasta może ubiegać się o wsparcie tylko dla jednej jednostki OSP.

Gdzie składać wnioski

Wnioski należy składać osobiście lub wysłać pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa lub ul. Skoczylasa 4, 03-464 Warszawa, z dopiskiem: „WNIOSKI OSP – 2019". Ostateczny termin składania wniosków upływa 26 kwietnia br.

Formularz zgłoszeniowy jest na stronie www.mazovia.pl, w zakładce "Bezpieczeństwo".

W tym miejscu przypominamy o akcji, którą prowadzimy z myślą o OSP. Szczegóły znajdziesz tu: STRAŻAK OCHOTNIK, JEDNOSTKA OSP I MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA ROKU. ZAGŁOSUJ!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie