MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zebranie sprawozdawcze OSP w Brzozowym Kącie. 16.03.2024 zebrali się członkowie najstarszej w gminie jednostki strażackiej

Kazimierz Żyra
W niewielkiej, bo liczącej tylko stu kilkudziesięciu mieszkańców miejscowości Brzozowy Kąt w gminie Czarnia odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP.

W sobotni wieczór 16 marca w budynku remizy zebrali się członkowie najstarszej w gminie jednostki strażackiej. Działa ona nieprzerwanie od 1926 roku. Obecnie liczy ona 41 członków, w tym 8 kobiet. W skład OSP w Brzozowym Kącie wchodzi także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Spotkanie strażaków-ochotników odbyło się w niewielkiej sali remizy. W budynku trwa wielki remont, ponieważ jest on gruntownie przebudowywany. Na głównej sali cały czas pracują ekipy budowlane.

Na zebranie przybył wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski oraz prezes Zarządu Gminnego OSP Witold Kuczyński i komendant gminny OSP Tadeusz Dąbrowski. Podsumowanie rocznej działalności rozpoczął swoim wystąpieniem prezes OSP w Brzozowym Kącie Grzegorz Szyszka. Przewodniczącą zebrania została Barbara Rosińska. W jego trakcie odczytane zostały sprawozdanie z działalności jednostki, sprawozdanie finansowe, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz plan działań na rok 2024. Strażacy z Brzozowego Kąta w minionym roku uczestniczyli w likwidacji 8 zagrożeń różnego rodzaju, w tym 6 pożarów. Członkowie jednostki w głosowaniu jawnym udzielili absolutorium zarządowi.

Na koniec odbyła się dyskusja na temat sukcesów i problemów OSP w Brzozowym Kącie. Głos zabrali zaproszeni goście.

W tak niewielkiej wsi zawsze dużo się dzieje. Oczywiście, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to efektem współdziałania OSP i miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Piszecie dużo projektów, pozyskujecie środki finansowe z różnych źródeł na finansowanie waszych działań. Tej aktywności mogą uczyć się od was mieszkańcy znacznie większych wsi

- mówił wójt Marek Piórkowski.

Wspomniane przez włodarza gminy Koło Gospodyń Wiejskich w Brzozowym Kącie działa od kilku lat. Obecnie liczy 35 członków. Jego przewodniczącą od czasu powstania jest Barbara Rosińska.

Preczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki