STRAŻAK MAZOWSZA Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców...

  STRAŻAK MAZOWSZA Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców etapu wojewódzkiego

  Akcja specjalna STRAŻAK MAZOWSZA

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  STRAŻAK MAZOWSZA Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców etapu wojewódzkiego
  Wspólnie z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nagrodzimy strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatów regionu ostrołęckiego. Kandydaci z naszego regionu powalczą również o awans do finału wojewódzkiego, gdzie na zwycięzców czekać będą zaszczytne tytuły.
  STRAŻAK MAZOWSZA Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców etapu wojewódzkiego

  Kliknij i sprawdź wyniki finału wojewódzkiego:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku
  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku  Zobacz wyniki etapu powiatowego
  w kategorii Strażak Roku:

  Wybierz powiat:


  ostrołęckiostrowskimakowski
  przasnyski

  Zobacz wyniki etapu powiatowego
  w kategorii Jednostka OSP Roku:

  Wybierz powiat:


  ostrołęckiostrowskimakowski
  przasnyski

  Rozpoczynamy wielki plebiscyt w którym wybierzemy najlepszych strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze w powiatach regionu ostrołęckiego. Nasi strażacy będą mieli szansę na awans do finału wojewódzkiego i tytuły Strażaka, Jednostki OSP oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Mazowsza.

  Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu będzie wyjątkowa. -W tym roku akcja zyska szczególną rangę i prestiż - mówi Katarzyna Niedzwiecka, koordynator akcji. - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

  Wyjątkowy jest także zasięg plebiscytu. Głosowanie prowadzone jest jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najlepszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji!

  Plebiscyt jest prowadzony we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.


  - Z przyjemnością obejmujemy ten plebiscyt patronatem - mówi Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

  List od Prezesa Waldemara Pawlaka


  Honorowym partnerem naszej akcji jest także Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.


  - Z wielką satysfakcją objąłem patronatem honorowym plebiscyt Strażak Mazowsza. Akcja jest okazją do wyróżnienia i docenienia Druhów, którzy swoją wzorową postawą i zaangażowaniem udowadniają, że służba w OSP jest ich prawdziwym życiowym powołaniem - mówi Adam Struzik. - To wspaniałe, że w województwie mazowieckim nie brakuje pełnych odwagi i siły charakteru osób, które bezinteresownie poświęcają się dla dobra innych ludzi.

  Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

  Od 22 marca do 17 kwietnia trwało głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły [b]Strażak Roku i Jednostka OSP Roku zostały przyznane osobno w każdym powiecie regionu ostrołęckiego.

  Zwycięzcy z naszych powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia rozpoczęło się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z naszych powiatów powalczą w nim o tytuły w województwie mazowieckim i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w maju, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

  Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

  Młodzi strażacy będą mogli rywalizować w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatów regionu ostrołęckiego zgłoszone do naszej akcji powalczą o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 22 marca o godz. 12 i potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymają najwięcej głosów zdobędą wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.

  Zwycięska drużyna uzyska także awans do ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Więcej informacji o konkursie FLORIANY 2019 na floriany.zosprp.pl

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Gala wręczenia nagród za etap wojewódzki

  Na szczeblu wojewódzkim laureaci z każdego powiatu odbiorą dyplomy i nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się w maju w Warszawie.

  Ważne terminy

  • Na zgłoszenia kandydatów czekamy do czwartku, 4 kwietnia.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie - 22 marca - 17 kwietnia.
  • Do etapu wojewódzkiego awansowali zwycięzcy z każdego powiatu regionu ostrołęckiego. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania: start w piątek 19 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 20:30.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.
  • Głosowanie w wojewódzkiej kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 20:30
  • Drużyna, która zdobędzie najwięcej głosów, uzyska awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.


  Na zwycięzców czekają nagrody!  Kategoria STRAŻAK ROKU


  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Strażaka Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Mazowsza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • pakiet upominków od Marszała Województwa Mazowieckiego
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • pakiet upominków od Marszała Województwa Mazowieckiego


  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Strażaka Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU


  Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystą galę wręczenia nagród
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostka OSP Roku Mazowsza 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • motopompę DaiShin o wartości 2 950 zł
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie drugie miejsce otrzyma:
  • dyplom
  • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych
  • agregat prądotwórczy marki FOGO o wartości 1 500 zł  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmie trzecie miejsce otrzyma:
  • dyplom
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • pilarkę marki PEZAL o wartości 500 zł  Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Jednostki OSP Roku w Polsce 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Mazowsza
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:
  • tytuł Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Roku Polski 2019
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu  Strażak Roku. Liderzy w regionie ostrołęckim

  REGULAMIN

  Informacji udziela
  Bartłomiej Masiarz
  tel. 510 026 915
  e-mail: plebiscyty@naszemiasto.pl
  .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Specjalnie dla Was

  Wideo